اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کارگاه‌های اشتغالزایی و حرفه‌آموزی در زندان‌ها توسعه می‌یابد

کارگاه‌های اشتغالزایی و حرفه‌آموزی در زندان‌ها توسعه می‌یابد

مدیرکل قضایی و اجرای احکام سازمان زندان‌های کشور با تاکید بر اینکه بیکاری ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: توسعه کارگاه‌های اشتغالزایی و حرفه‌آموزی در زندان‌ها در دستور کار مسوولان این سازمان قرار دارد.

آصف حمدالهی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اهمیت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و توانمندسازی زندانیان با هدف بازگشت مددجویان به آغوش خانواده افزود: هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای ۸۰ درصد زندانیان از مهمترین برنامه‌های سازمان زندان‌های کشور است که در تمام زندان‌ها در دست اجراست و در برخی زندان‌ها، این میزان تا ۵۰ درصد و بیشتر محقق شده است.

وی بر لزوم کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید کرد و گفت:از تمامی ظرفیت‌هایی که در جهت کاهش جمعیت زندانیان در زندان‌هاست استفاده می‌شود و برای حرفه‌آموزی و باز اجتماعی شدن زندانیان برنامه مدون طراحی شود.

حمداللهی به بازید از زندان‌های چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: بازدید و بازرسی مستمر و هدفمند از زندان‌های کشور ،در راستای شناسایی مشکلات و موانع و رسیدگی به مشکلات و بررسی وضعیت اجرای آیین‌نامه جدید سازمان، در زندان‌ها دست اجراست.

وی به تعامل خوب قضات با زندانیان و همچنین پرسنل اداره کل زندانهای استان در سطح زندانها اشاره کرد، گفت: برای رهایی و آزاد شدن زندانیان بحث مهریه نیز دنبال راه حل هستیم که این افراد که بیشتر از قشر ضعیف جامعه هستند در زندان باقی نمانند و به کانون خانواده بازگردند.

این مسوول سازمان زندانهای کشور به اجرای طرح تفکیک زندانیان اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح به نحوه مطلوب در زندان‌ها در دست اجراست تا برای زندانیانی که در زندان‌ها نگهداری می‌شوند، برنامه‌های اصلاح و تربیت اجرایی شود.

حمدالهی افزود: توجه به خانواده زندانیان مورد توجه است و این مساله دغدغه سازمان است که باید به طور جدی پیگیری شود تا خانواده زندانی در غیاب زندانی آسیب نبیند.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون سه زندان در شهرکرد، بروجن و لردگان فعال است./ایرنا 

کپی