اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

نگرانی صهیونیست‌ها از حمله موشکی حزب الله به بندر حیفا

نگرانی صهیونیست‌ها از حمله موشکی حزب الله به بندر حیفا

منابع خبری روز جمعه گزارش دادند، که رژیم صهیونیستی نگران هدف قرار گرفتن مخازن مواد خطرناک بندر حیفا توسط موشک‌های حزب الله لبنان است.

از پایگاه خبری معا فلسطین، روزنامه عبری زبان «معاریو» در گزارشی نوشته است:  ارتش اسرائیل چندین سناریو در خصوص جنگ با حزب الله را پیش بینی کرده که مهمترین آنها حمله به مخازن حاوی مواد شیمیایی خطرناک در شهر حیفا و همچنین آسیب این بندر با موشک های نقطه‌زن از لبنان است.

در این گزارش آمده است که فرماندهی جبهه داخلی رژیم صهیونیستی، پلیس و گروه های امداد و نجات افزون بر ایجاد طرحی برای تعامل با انفجارهای مهیبی که پس از برخورد موشک‌ها رخ خواهد داد، باید برنامه‌ای نیز برای تخلیه چهار درصد از ساکنان اراضی اشغالی آماده کند.

بر اساس این گزارش، طی سال‌های اخیر، ارتش تلاش کرده است تا سامانه های ضد موشکی را ارتقا بخشیده تا از خطر برخورد موشک با تأسیسات راهبردی در حیفا جلوگیری کند یا دست‌کم میزان و نوع مواد انبار شده در این شهر را کاهش دهد؛ اما با این وجود همچنان بر این باور است که مواد انبار شده و بنادر حیفا و اشدود برای موشک‌های حزب‌الله یک هدف راهبردی به شمار می‌آیند.

معاریو اضافه کرده است که تفاوت اصلی شرایط کنونی با جنگ سال ۲۰۰۶ آن است که حزب‌الله امروز موشک‌های نقطه‌زن در اختیار دارد که این مسأله در درگیری‌ آینده بسیار حایز اهمیت است.

این گزارش مدعی است: ارتش رژیم صهیونیستی مقایسه‌ای میان موشک‌های حزب‌الله و سامانه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی انجام داده است و دریافته که ۶ درصد از موشک‌های حزب‌الله با عبور از سامانه دفاعی با ساختمان‌ها برخورد خواهد کرد.

شبکه ۱۲ تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز پیش تر گزارش داده بود که برآورد پدافند هوایی ارتش این رژیم این است که در درگیری های آتی در مرزهای شمالی یا مرزهای غزه، حماس و حزب الله از پهپادهای انتحاری علیه این رژیم استفاده خواهند کرد.

همچنین بارها مقام های نظامی رژیم صهیونیستی از حملات گسترده موشکی حزب الله لبنان به سرزمین های اشغالی در صورت وقوع یک رویارویی مستقیم هشدار دادند./ ایرنا

کپی