اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سیلاب در ماسال و صومعه سرا جان ۲ نفر را گرفت

سیلاب در ماسال و صومعه سرا جان ۲ نفر را گرفت

مدیرکل بحران مدیریت استانداری گیلان از مرگ ۲ نفر بر اثر بی‌احتیاطی در سیلاب روز پنجشنبه شهرستان‌های ماسال و صومعه سرا خبر داد.

 به‌ گزارش اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان، امیر مرادی افزود: به‌گزارش فرمانداری صومعه سرا، بر اثر بی‌احتیاطی یک راکب موتور سوار در عبور از روی پل آبنما در زمانی که پل زیر آب بود در رودخانه سقوط کرد و مفقود شد که گروه های امدادی هنوز موفق به پیدا کردن وی نشده اند. وی اضافه کرد: همچنین به‌ گزارش فرمانداری ماسال روز گذشته زنی ۷۰ ساله به دلایلی نامشخص داخل رودخانه افتاده است که تیم امدادی جنازه‌اش را پیدا کرده‌اند. مدیرکل مدیریت بحران گیلان، از بارش‌های حاد ۲۶۰ میلیمتری در رودسر و تالش و رضوانشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام شهرستان‌های غرب و مرکز و شرق استان سیلابی شده است.
به‌ گزارش ایسنا، امیر مرادی با اشاره به بارش‌های سیلابی در گیلان طی روزهای پنجشنبه و جمعه، اظهار کرد: در حال حاضر همه رودخانه‌های استان گیلان به غیر از شهرستان رودبار درگیر سیلاب و طغیان هستند. وی با بیان اینکه همزمان با آغاز فصل پاییز برای سومین بار با سیل مواجه شده ایم، افزود: مدیریت کردن این حجم از سیلاب غیر ممکن شده است، زیرا بواسطه عدم تخصیص بموقع اعتبارات مدیریت بحران ناشی از سیل‌های گذشته، هنوز موفق به رفع مشکلات نشده ایم. مدیرکل مدیریت بحران گیلان، از بارش‌های حاد ۲۶۰ میلیمتری در رودسر و تالش و رضوانشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام شهرستان‌های غرب و مرکز و شرق استان سیلابی شده و همه راه‌ها و پل‌ها در شرایط خطر قرار دارند، زیرا حجم آب  بر اثرشکستگی زیاد است. مرادی، با بیان اینکه گزارش فرمانداری‌های ماسال و صومعه سرا از وقوع دو مورد سقوط  عابر در آب حکایت دارد، عنوان کرد: متأسفانه این حوادث ناشی از بی‌احتیاطی است، زیرا در شرایط بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌ها عبور از روی پل و آب نما بسیار خطرناک است و باید تردد صورت نگیرد. وی از انسداد رودخانه‌های پیربازار، شفت، سیاهکل، چوبر و... خبر داد و گفت: برای جلوگیری از خطر با کمک راهداری اقدام به مسدود کردن تعدادی از پل‌های استان تا فروکش کردن سیل کردیم.

کپی