اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معرفی مدیران متخلف بنیاد شهید در یاسوج به تخلفات اداری

معرفی مدیران متخلف بنیاد شهید در یاسوج به تخلفات اداری

رئیس بنیاد شهید گفت: مدیران متخلف در استان کهگیلویه و بویراحمد پس از برخورد انضباطی برای رسیدگی به میزان تخلف آن‌ها به هیئت تخلفات اداری سپرده شدند.

آقای سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه دیدار با خانواده شهدای اهل سنت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با ابراز تاسف از حادثه خودکشی یکی از فرزندان شهدا در یاسوج افزود: متاسفانه از این نوع اتفاقات در گذشته هم در استان کهگیلویه و بویراحمد و برخی استان‌های دیگر روی داده است.

وی با اشاره به اینکه بازرسان بنیاد شهید برای بررسی موضوع به استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شدند گفت: برغم اینکه قانون برنامه ششم توسعه مصوبه‌ای در زمینه اشتغال خانواده شهدا و فرزندان آن‌ها دارد,، اما این مصوبه ۴ سال معطل مانده است و تازه امسال یکی دو آزمون برگزار شده که تعدادی از فرزندان شهدا بتوانند به کار مشغول شوند و اشتغال آن‌ها مدیریت شود.

قاضی‌زاده هاشمی با ابراز تاسف از اینکه این مصوبه با همکاری دستگاه‌های اجرایی همراه نیست افزود: همین الان هم بحث تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های مختلف با مقاومت زیادی روبروست.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه این موضوع دلیل اصلی برخورد ما با مدیران متخلف در یاسوج نبود گفت: وقتی کسی در یک حالت حاد روانی و افسردگی عمیق مراجعه و تهدید به خودکشی می‌کند این فرد نباید رها شود بلکه باید به روانپزشک سپرده می‌شد و حتی اگر لازم بود بستری می‌شد.

وی افزود: با این حال مددکار ما، معاون تعاون استان و قبل از آن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد به وظایفشان عمل نکردند و به همین خاطر با آن‌ها برخورد انضباطی شد و به هیئت تخلفات اداری سپرده شدند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: وقتی مدیر یک نهاد انقلابی با مشکلی روبرو می‌شود و می‌بیند در چارچوب اختیاراتش نیست باید پای خود را از اداره‌اش بیرون بگذارد و موضوع را پیگیری کند تا مشکل آن فرد حل شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید هم یک نهاد انقلابی است و حتما همکاران ما در سراسر کشور و مدیران بنیاد شهید باید وجه همت‌شان این باشد.

وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید باید عادلانه رفتار کند تا خدماتش به جامعه هدف برسد ادامه داد: این خدمات یک نقطه پایانی دارد و بیشتر از آن امکان ندارد.

قاضی زاده هاشمی گفت: مدیران ما طبق بضاعتی که در استان و شهرستان‌ها دارند موضوع را پیگیری کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فعالیت سامانه هاتف برای ثبت و پیگیری شکایات افزود: ما در حال حاضر در حال توسعه این سامانه هستیم تا تمام الکترونیکی شود و ذیل جامعه دولت الکترونیک قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدیری تخلف کند مراجعان می‌توانند به بازرسی بنیاد شهید شکایت کنند و بازرسان ما هم خوشبختانه فعال هستند و به مسئله ورود می‌کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به رشد خدمات دولت در این حوزه و اجرای مفاد قانونی که بر زمین مانده است ابراز امیدواری کرد: دیگر شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم./ صداوسیما

کپی