اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
در آیین اختتامیه مسابقات قرآنی «مدهامتان»؛

اهدای لوح تقدیر وزیر فرهنگ به حجت‌الاسلام قرائتی

اهدای لوح تقدیر وزیر فرهنگ به حجت‌الاسلام قرائتی

لوح تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پاس ۴۰ سال فعالیت و خدمت به قرآن کریم، تقدیم حجت‌الاسلام و المسلمین «محسن قرائتی» شد.

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، آیین اختتامیه چهاردهمین دوره از مسابقات قرآنی «مدهامتان» روز جمعه با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین «محسن قرائتی» رئیس ستاد اقامه نماز، تنی چند از مسئولان استانی و نفرات برتر این دوره از مسابقات برگزار شد.

در این آیین حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی، لوح تقدیر «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به پاس ۴۰ سال فعالیت و خدمت به قرآن کریم تقدیم حجت الاسلام و المسلمین قرائتی کرد.

متن این لوح به شرح ذیل است: حضور ارزشمند و پرافتخار حضرتعالی در آیین اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی سراسری مدهامّتان، موجب سربلندی و خرسندی دست‌اندرکاران این رویداد مهم قرآنی گردید. معلمی درس‌هایی از قرآن، ارائه هزاران ساعت برنامه صوتی و تصویری از تفسیر قرآن، نگارش مجموعه وزین و ارزشمند تفسیر نور و دهها عنوان کتاب دیگر که از نظر مخاطب و شمارگان به یکی از پرخواننده‌ترین و پرتعدادترین نشریات کشور تبدیل شد، تنها گوشه‌ای از خدمات ارزشمندتان می‌باشد که موجب گردید تا مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از مقام شامختان به عنوان «عالم مجاهد و خستگی‌ناپذیر» یاد نمایند.

در ادامه آمده است: اینجانب فرصت را غنیمت شمرده، مراتب سپاس، تقدیر و تشکر خود را به پاس عمری تلاش بی‌وقفه و بی‌شائبه‌ی حضرتعالی در توسعه، ترویج و تفسیر قرآن کریم، خدمتتان اعلام می‌نمایم. امید است در آینده‌ی پُرامیدِ پیش رویِ انقلاب اسلامی، تلاش‌ها و اقدامات روزافزون حضرتعالی در تفسیر و ترویج قرآن کریم، روحیه‌ی ایمان و امید را در میان مردم عزیز ایران اسلامی فزونی بخشیده و شاهد رشد و بالندگی همه‌جانبه‌ی‌ فعالیت‌های قرآنی، در گام دوم انقلاب باشیم./ ایرنا

کپی