اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جشنواره بادبادک ها در ساحل لنگرود برگزار شد

جشنواره بادبادک ها در ساحل لنگرود برگزار شد

جشنواره بادبادک ها در ساحل چاف شهرستان لنگرود استان گیلان برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش، با همکاری شهرداری چاف و چمخاله لنگرود، جشنواره بادبادکها با حضور علاقمندان به این رشته ورزشی زیبا در ساحل چاف شهرستان لنگرود برگزار شد.

در این جشنواره که با اجرای موسیقی سنتی و با استقبال اقشار مختلف مردم نیز همراه بود، در پایان به کم سن ترین و همچنین به مسن ترین افراد شرکت کننده در جشنواره بادباک ها و به زیباترین بادبادک ، جوایزی اهدا شد.

همچنین به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش، طرح ملی "پارک گام" با هدف ارتقای سطح تندرستی و افزایش نشاط در جامعه، با حضور بانوان ورزشکار شهرستان لنگرود در پارک فجر این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان در خصوص برگزاری طرح ملی پارک گام اظهار داشت: این طرح با هدف افزایش میزان شادابی و بالا بردن انگیزه و سلامت جسمی و روانی بانوان جامعه در شهرستان لنگرود انجام شد.

مریم بخشی افزود: بیش از ۴۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی، طی هفته تربیت بدنی و ورزش در این استان برگزار می شود که جشنواره بادبادک ها و طرح ملی پارک گام ، از برنامه های این هفته در گیلان بود.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در رشته های گوناگون، گلباران مزار شهدا در سراسر استان با حضور کارشناسان و کارمندان بخش های مختلف ورزش و تعدادی از هیات های ورزشی و همچنین دیدار با خانواده های شهدای ورزشکار، از برنامه های برجسته این اداره کل خواهد بود.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی "دا"، اجرای طرح سبا (سلامت بانوان ) ، مسابقه کارکنان دولت، تجلیل از اعضای شاخص جامعه ورزش استان ، دیدار با پیشکسوتان ورزش این استان ، افتتاح چمن مصنوعی شهید قاسمی رودسر، افتتاح چند باشگاه بخش خصوصی، امضای تفاهم نامه همکاری با سازمانهای مرتبط با ورزش، تجلیل از ایثارگران و کادر درمان از دیگر برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش در گیلان بشمار می رود.

۲۶ مهرماه تا دوم آبان ماه به نام هفته تربیت بدنی و ورزش در کشور نامگذاری شده که در این هفته با انجام مسابقات ورزشی، برپایی نمایشگاه های مختلف در بخش ورزش و همچنین با انجام سایر فعالیت های مربوط در حوزه ورزش در سراسر کشور گرامی داشته می شود./ ایرنا

کپی