اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
همزمان با سفر رئیس جمهور و با حضور وزیر راه؛

احداث ۴ هزار واحد مسکن در اردبیل آغاز شد/ تصویب اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای زیرساخت حمل و نقل

احداث ۴ هزار واحد مسکن در اردبیل آغاز شد/ تصویب اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای زیرساخت حمل و نقل

همزمان با سفر رئیس‌جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات احداث ۴ هزار واحد مسکن در قالب طرح جهش تولید در اردبیل آغاز شد.

در این مراسم که ۳۰ مهر همراه با آماده‌سازی ۱۷ هکتار زمین در شهرک اندیشه چهار اردبیل بود، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات آغاز شده در تولید چهار میلیون مسکن در طول چهار سال دولت سیزدهم اظهار کرد: در همه استان‌ها ادارات راه و شهرسازی در حال آماده‌باش هستند تا مسکن احداثی با کیفی‌ترین شکل تحویل مردم شود.

رستم قاسمی تصریح کرد: به تناسب نیاز استان‌ها تولید مسکن انجام می‌شود و در کنار آن تأمین زمین، مصالح و پرداخت تسهیلات نیز با تدبیر مناسب انجام و زمینه ساخت مسکن برای گروه‌های مختلف جامعه به ویژه دهک‌های پایین فراهم می‌آید.

وی گفت: به دور از نگاه سیاسی دولت سیزدهم بنا دارد تا تولید مسکن را به تناسب نیازمندی اقشار جامعه انجام داده و به هیچ وجه در این بخش حاشیه و سیاسی‌کاری را در دستور کار قرار ندهد.

در این مراسم مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز سهمیه استان اردبیل را در طرح جهش تولید مسکن ۸۰ هزار واحد اعلام کرد و افزود: در سال اول قرار است ۲۰ هزار واحد و در مابقی سال‌ها نیز به همین تعداد مسکن تولید و تحویل شود.

محبوب حیدری به احداث ۵۴۰ واحد با پیشرفت ۵۵ درصد در استان اشاره کرد و ادامه داد: امروز چهار هزار واحد احداث مسکن کلنگ‌زنی می‌شود که در مرکز استان دو هزار و ۸۰۰ واحد احداث و در سایت‌های شهرک اندیشه، نیایش و الهیه تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی فرآیند تولید مسکن را مناسب و مطلوب ارزیابی کرد و گفت: قرار شد کمبود زمین با الحاق مناطقی جدیدی به شهرهای جدید انجام شده و در کنار آن پرداخت تسهیلات تا ۴۰۰ میلیون تومان نیز پیش‌بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز یک‌هزار و ۲۰۰ واحد مسکن احداث خواهد شد که برای احداث آنها ۸۶ هزار متر مربع زمین در نظر گرفته شده است.


تصویب اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای زیرساخت حمل و نقل اردبیل

وزیر راه: برای حل مشکلات زیرساخت‌های حمل و نقل استان اردبیل ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در مصوبات سفر به این استان در نظر گرفته شده است.

رستم قاسمی در مصاحبه با رسانه ملی افزود: این اعتبار در حوزه راه آهن و بزرگراه‌های استان و همچنین راه‌های استان در حوزه جاده‌ای تحول خوبی ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به این که در حوزه راه آهن حدود هزار و ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در این سفر پیش بینی شده است، گفت: در سال ۱۴۰۱ عملیات اجرایی این طرح به پایان می‌رسد و راه آهن اردبیل راه اندازی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: عملیات اجرایی راه آهن اردبیل - پارس آباد نیز آغاز خواهد شد که در حوزه ملی و راهگذر شمال - جنوب نقش بسیار تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

آقای قاسمی با اشاره به این که بزرگراه‌های استان اردبیل عقب ماندگی‌هایی دارد، گفت: اعتبارات خوبی برای این بخش پیش بینی شده است./ ایسنا و صدا و سیما 

جزئیات ثبت‌ نام ۴ میلیون واحد مسکونی/ متقاضیان یک ماه فرصت دارند/ امکان ثبت نام مجردها/ متراژ واحدها

 

کپی