اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

علم‌الهدی: دشمن از وحدت بین مسلمانان وحشت دارد/ وحدت مسلمانان با شعار محقق نمی‌شود

علم‌الهدی: دشمن از وحدت بین مسلمانان وحشت دارد/ وحدت مسلمانان با شعار محقق نمی‌شود

امام جمعه مشهد گفت: دشمن از وحدت می‌ترسد. وحدت بین شیعه و سنی ضد آمریکا است و دشمن را متوقف می‌کند و او را در جبهه اسلام‌ستیزی شکست می‌دهد و ما را در جبهه استکبارستیزی پیروز می‌کند. دشمن از روز اول می‌خواست بر دین ما مسلط شود و همه چیز ما را بگیرد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت، اظهار کرد: شیعه و سنی هر دو در توحید یک اعتقاد دارند و وحدت بین شیعه و سنی شعار نیست، بلکه یک واقعیت است‌ در جبهه‌ای که دشمن برای مقابله با پیامبر اکرم(ص) تشکیل داده است، تمام کسانی که پیامبر را قبول دارند، باید کنار هم بایستند و با دشمن بجنگند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: دشمن از این وحشت دارد که تمام مسلمانان با هم یکی شوند و در مقابلش بایستند، در این صورت دیگر دشمن از پس مسلمانان برنخواهد آمد و قدرت براندازی اسلام را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امسال هفته وحدت با سالروز شهادت شهدای وحدت مقارن شده است، بیان کرد: آن جایی که سرداران شیعه رشید اسلام با سران قبایل بلوچ که سنی هستند، کنار هم قرار می‌گیرند تا با هم یکی شوند و با دشمن مقابله کنند، دشمن با عوامل دست‌نشانده خود هم شیعه را می‌کشد و هم سنی را. پس معلوم می‌شود دشمن از وحدت و یکی شدن ما مسلمانان وحشت دارد.

علم‌الهدی ادامه داد: سرداران شهید شوشتری و محمدزاده در مقاطع مختلفی در بلوچستان بودند، اما در آن لحظه‌ای که این دو شهید و تعدادی از مولوی‌های سنی بلوچ کنار هم قرار گرفته بودند، دشمن همه را با هم کشت، زیرا آن چیزی که آمریکا به عوامل مزدور خود دستور داده بود، این بود که این‌ها بیایند کاری کنند که جریان عظیم و عملیاتی وحدت محقق نشود. پس معلوم می‌شود دشمن از وحدت می‌ترسد.

وحدت بین شیعه و سنی ضد آمریکا است و دشمن را متوقف می‌کند و او را در جبهه اسلام‌ستیزی شکست می‌دهد و ما را در جبهه استکبارستیزی پیروز می‌کند. دشمن از روز اول می‌خواست بر دین ما مسلط شود و همه چیز ما را بگیرد.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه چهارم آبان سالروز سخنرانی امام(ره) علیه کاپیتولاسیون است، گفت: بسیاری از عزیزان ما در نسل‌های اخیر، تاریخ انقلاب را نمی‌دانند. کاپیتولاسیون به این معنا است که اگر افرادی از خارج وارد کشوری شدند، در آن کشور کاملا صیانت دارند و هر ظلمی مرتکب شدند، در آن کشور بررسی نشود و بررسی به دادگاه‌های کشور خودشان موکول شود.

این کاپیتولاسیون را در آبان‌ماه ۱۳۴۳ نظام طاغوت ستم‌شاهی در مجلس دیکته‌شده آن روز تصویب کرد و تبدیل به قانون شد. امام بزرگوار خروشیدند و علیه کاپیتولاسون قیام کردند.

وی عنوان کرد: امام می‌گفتند که این کاپیتولاسیون به این معنا است که اگر یک آشپز آمریکایی شاه ایران را بکشد، قابل محاکمه نیست، اما اگر شاه ایران او را بکشد، باید محاکمه شود. خروش امام باعث بیداری و قیام مردم شد.

یکی از آثار کاپیتولاسیون این بود که روزی در تهران یک خانم مست آمریکایی، با پنج جوان ایرانی تصادف کرد و هر پنج جوان کشته شدند. روزنامه کیهان آن روز، نوشت یک زن مست آمریکایی پنج جوان ایرانی را کشت. آن زن به دادگاه شکایت کرد که چرا این روزنامه من را مست خطاب کرده است و دادگاه مطبوعات هم روزنامه کیهان را محکوم به عذرخواهی از آن زن کرد. ما به چنین ذلتی رسیده بودیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: کشور ما ۴۲ سال است که در حال فریاد زدن مرگ بر آمریکا است. آمریکا به چنین ذلت روزافزونی مبتلا شده است‌./ ایسنا 

 

 

 

 

 

 

کپی