اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

توصیه آیت‌‌الله صافی گلپایگانی درخصوص معیشت و روابط خارجی

توصیه آیت‌‌الله صافی گلپایگانی درخصوص معیشت و روابط خارجی

آیت‌ الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی از مراجع تقلید در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با وی، توصیه‌هایی در خصوص وضعیت معیشتی در جامعه و نیز روابط خارجی مطرح کرد.

به گزارش دفتر آیت الله صافی گلپایگانی، این مرجع روز گذشته در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی در  قم با وی، گفت: بنده بسیار نگران وضعیت اقتصادی و مشکلات مردم هستم، مردم نجیب و شریف کشور ما مستحق این وضعیت نیستند.

وی با اشاره به گرانی‌ها، افزود: گرانی برای مردم طاقت فرسا شده و تحمل آن برای مردم عزیزمان بسیار سخت و مشکل شده است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: توجه داشته باشید که همه کارها باید برای جلب رضایت خداوند متعال و خشنودی مردم باشد. اگر نیت انسان در کارهایش خدایی باشد، خداوند متعال هم، کمک و یاری خواهد کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی ادامه داد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد:  امروز یکی از راه‌های اصلاح امور این است که با حفظ منافع کشور و با عزت، با جهان در ارتباط باشیم که خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی در پایان ابراز داشت: امیدوارم عنایات و توجهات حضرت ولی عصر (عج) بر این مملکت و مردم شریف ما مستدام باشد و شما و همکارانتان و کسانی که دوست دارند به مردم خدمت کنند و ناراحتی و غصّه مردم را برطرف نمایند، بر مشکلات فائق آیند و مردم را خوشحال نمایند.

در این دیدار حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری و احمدامیرآبادی نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند و محمد باقر قالیباف گزارشی را از فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی در دوره جدید ارائه داد.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در سفر به قم با حضرات آیات ، مکارم شیرازی، جوادی آملی، سبحانی، صافی گلپایگانی ، نوری همدانی، علوی گرگانی و حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه، سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی از مراجع تقلید در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

دیدارهای رییس مجلس شورای اسلامی در قم بدون حضور خبرنگاران و عکاسان محلی برگزار شد./ ایرنا 

 

 

 

 

کپی