اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سجادی: دولت سیزدهم برای حمایت از توسعه ورزش کشور پای کار است

سجادی: دولت سیزدهم برای حمایت از توسعه ورزش کشور پای کار است

وزیر ورزش و جوانان گفت: دولت سیزدهم برای حمایت هدفمند از توسعه امکانات، تزریق منابع مالی و شتاب‌بخشیِ تکمیل طرح‌های ورزشی کشور پای کار است.

سید «حمید سجادی هزاوه» روز جمعه در حاشیه بازدید از پیست تارتان مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک در جمع خبرنگاران، افزود: جوان‌یاری و جوان‌باوری از مولفه‌های اساسی گام دوم انقلاب اسلامی است و حوزه ورزش کشور با تکیه بر باروری ظرفیت‌های جوانان در پیشبرد ماموریت‌هایش حرکت می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: دولت سیزدهم تحقق نهضت بهزیستی از طریق ورزش را با جدیت دنبال می‌کند چرا که با تبدیل ورزش همگانی به سبک زندگی می‌توان علاوه بر نشاط و پویایی در جامعه، هزینه‌های درمانی را کاهش داد و این رویه‌ای است که دنیا به سمت آن رفته است.

وی توضیح داد: وزارت ورزش و جوانان به دنبال آن است که روحیه نشاط، تحرک و حس امید در جامعه را نهادینه کرده و به موتور محرک تولید شادی و عزت تبدیل شود و برای تحقق این مهم نیاز است که با تکمیل فرآیند واکسیناسیون کرونا، مردم ورزش همگانی را در سایه پروتکل‌های بهداشتی در سبد فعالیت‌های روزانه خود بگنجانند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: کادر درمان کشور ۲۰ ماه اخیر درگیر فشار زیادی بوده و مردم نیز به خاطر قرنطینه‌ و محدودیت‌های ارتباطی نیاز به فضای پرنشاط و جبران کم‌تحرکی و بهبود استرس‌های روانی خود دارند و از این منظر باید ورزش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دور از ساده‌انگاری به زندگی مردم برگردد.

سجادی هزاوه، در بخش دیگری از سخنانش گفت: استان مرکزی در زیرساخت‌ها و استعدادهای ورزشی شرایط قابل قبولی دارد اما در برخی از شهرستان‌ها کمبودها و مشکلاتی داریم که برای رفع آنها تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: هدف از سفرهای استانی بر کسب اطلاعات دقیق و آشنایی با انتظارات و فرصت‌های استانی، گفتمان سازی مشترک با حوزه‌های زیردستی برای تسهیل و تسریع امور است.

۱۳ طرح ورزشی در سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان (۲۹ و ۳۰ مهرماه) به استان مرکزی بهره‌برداری می‌شود.
در این سفر وزیر ورزش و جوانان علاوه بر افتتاح طرح‌های ورزشی، در برنامه‌های مختلف از جمله نشست با هیات‌های ورزشی، سمن‌های حوزه جوانان، تشکل‌های مردمی حوزه ورزش و در همایش پیاده‌روی خانوادگی در دره گردو اراک حضور یافت.

شرکت در نماز جمعه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حضور در همایش و جشنواره ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی روستای هزاوه و چندین بازدید از اماکن ورزشی استان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان به استان مرکزی  است./ ایرنا

کپی