اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

آموزشکده فنی و حرفه‌ای نوشهر افتتاح شد

آموزشکده فنی و حرفه‌ای نوشهر افتتاح شد

ساختمان جدید آموزشکده فنی و حرفه‌ای نوشهر روز پنجشنبه با حضور رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای نوشهر در این آئین گفت که ساختمان فنی و حرفه ای مزگاه در چهار طبقه و با زیربنا سه هزار و ۳۸۸ متر مربع در زمینی به مساحت ۲ هکتار و با اعتباری ملی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان ساخته شده است.

نورالله علیخانی افزود : عملیات اجرایی این آموزشکده در سال ۱۳۸۷ در سفر ریاست جمهوری وقت زده شد که به دلیل کمبود اعتبار تا سال ۱۳۹۶ فقط سازه آن اجرا شده بود ولی با تامین اعتبارات لازم روند ساخت آن از سال ۱۳۹۷ دوباره آغاز شد.

وی گفت که این آموزشکده دارای پنج رشته کاردانی و سه رشته کارشناسی است که قابلیت پذیرش حدود ۲ هزار دانشجو را دارد.

رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای نوشهر با اعلام این که به دلیل کمبود اعتبارات کارمحوطه سازی باقی مانده است ، از مسئولان دستگاه های مرتبط خواست تا به تعهدشان در باره تفکیک مسیر این آموزشکده با مدارس دخترانه و پسرانه عمل کنند.

آموزشگاه  فنی و حرفه ای نوشهر دارای ۱۶ کلاس ،  سایت کامپیوتر و آزمایشگاه است و در رشته های کاردانی برق ،  عمران ، تاسیسات ، مکانیک خودرو  ، حسابداری و کارشناسی برق ، مکانیک خودرو و تاسیسات دانشجو دارد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران هم در گفت: آموزش یک فرآیند مستمر است و در این راستا باید تمام مسائل آموزشکده فراهم شود.

امیر حیاتی ادامه داد: این دانشگاه نیز برای آموزش مهارت های فنی در کنار ارتقای فرهنگ منطقه گام بر می دارد می طلبد تا تعامل و همکاری لازم را سایر دستگاه های بردارند

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰۰ دانشجو در این آموزشکده ثبت نام کرده اند و برای تامین تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی این آموزشکده نیاز به حمایت است./ایرنا

کپی