اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی کرج آزاد سازی شد

۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی کرج آزاد سازی شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد که تغییر کاربری ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی بخش آسارا در این شهرستان با تکیه بر سامانه هوشمندسازی اراضی شناسایی و با حضور به موقع نیروهای جهاد کشاورزی و دستور مقام قضایی آزادسازی شد.

اسماعیل صارمی روز پنجشنبه  در جمع خبرنگاران گفت: جهاد کشاورزی در حراست از اراضی کشاورزی عزم راسخ دارد و کارشناسان این مجموعه بیش از پیش و با تلاش مستمر با تغییر کاربری های غیرمجاز مقابله می کنند.

وی افزود: آزادسازی ۵۰ هکتاری اراضی کشاورزی در بخش آسارا در اراضی کشاورزی روستاهای ارنگه، سرزیارت، ابهرک و گوراب انجام شد که در این عملیات  ۱۸۶ مورد بنا، آلاچیق، دیوارکشی، محوطه سازی و انباشت مصالح  ساختمانی تخریب شد.
مدیر جهاد شهرستان کرج گفت: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی  در واقع صیانت از منابع تامین مواد  غذایی مردم است .

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در آسارا  یادآور شد که  سامانه هوشمندسازی اراضی  برای اولین بار به ابتکار و همت سازمان جهاد کشاورزی البرز در کشور راه اندازی شده است،

وی افزود: با راه اندازی این سامانه در کوتاه ترین زمان، شناسایی،  اخطار و اقدامات قانونی بر روی تغییر کاربری ها  انجام می شود ضمن اینکه  با استفاده از  این سامانه، تمام  ساخت و سازهای غیرمجاز شناسایی خواهند شد.

شهرستان کرج دارای پنج هزار و ۵۳۰ هکتار اراضی باغی و سه هزار و ۹۶۳ هکتار اراضی  زراعی است./ایرنا

کپی