اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

اتوبوس مسافربری در جاده زنجان، جان مسافر را گرفت

اتوبوس مسافربری در جاده زنجان، جان مسافر را گرفت

جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با برخورد یک دستگاه کامیون با اتوبوس مسافربری درحال حرکت، یکی از مسافران اتوبوس حادثه دیده پس از پیاده شدن با یک دستگاه اتوبوس دیگر برخورد کرده و جان خود را از دست داد.

سرهنگ مهدی میناخانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سانحه رانندگی منجر به جرح و فوت، حوالی ساعت ۴ بامداد امروز /پنشجنبه ۲۹ مهر ماه/ در کیلومتر ۴۶ خط شمالی آزادراه زنجان - تبریز و به دلیل عدم توجه راننده کامیون به نقطه مقابل اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه در این حادثه رانندگی، مسافر متوفی اتوبوس رویال سفر ایرانیان به دلیل نقض ماده ۴ قانون ایمنی راه و راه آهن، مقصر شناخته شد، اظهار داشت: اتوبوس مسافربری رویال سفر ایرانیان با ۲۲ مسافر و اتوبوس عصر ایران نیز با ۲۲ مسافر از مبداء تهران به مقصد ارومیه درحال حرکت بودند.  

به گزارش ایرنا، بر اساس آمار پزشکی قانونی زنجان در ۶ ماه نخست امسال تعداد ۱۴۶ نفر در سطح مسیرهای ارتباطی این استان قربانی حوادث رانندگی شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش نشان می دهد و بیشترین کشته ها نیز به تعداد ۴۰ نفر مربوط به آزاد راه زنجان - قزوین بود.

استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است./ایسنا


 

کپی