اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

فرماندار: ۹۷۰ هزار نفر در شهرستان ری واکسن کرونا دریافت کردند

فرماندار: ۹۷۰ هزار نفر در شهرستان ری واکسن کرونا دریافت کردند

فرماندار ویژه شهرستان ری اعلام کرد: تا کنون ۹۷۰ هزار نفر در این شهرستان ری علیه ویروس منحوس کرونا واکسینه شدند که از این تعداد تزریق واکسن برای ۱۱۳ هزار تبعه خارجی ساکن ری صورت گرفته است.

حسین توکلی کجانی روز پنجشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: هم اکنون وضعیت کرونایی شهرستان ری نارنجی است و ۳۳ مرکز تجمیعی و جامع سلامت وظیفه واکسیناسیون مردم را برعهده دارند که از این تعداد یک مرکز خودرویی، یک مرکز شبانه روزی و همچنین گروه های سیار و مجموعه هلال احمر نیز فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: همه مراکز تزریق واکسن کرونا  براساس جمعیت و وسعت پنج بخش، ۶ شهر و روستاها پراکنده شده اند تا افراد در کمترین زمان و فاصله ممکن به تزریق واکسن دسترسی داشته باشند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در ۲ ناحیه آموزش و پرورش شهرری و ۲ منطقه کهریزک و حسن آباد فشافویه، ۷۳ درصد دانش آموزان بالای ۱۲ سال و ۹۷ درصد فرهنگیان واکسن کرونا دریافت کرده اند.

معاون استاندار تهران اضافه کرد: طی بررسی های صورت گرفته میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی مردم در شهرستان کاهش یافته و همین امر سبب شده تا میزان مراجعات به مراکز درمانی طی روزهای اخیر افزایش یابد.

وی از شهروندان درخواست کرد: حتی پس از واکسیناسیون نیز فاصله گذاری اجتماعی، رعایت شیوه نامه ها و استفاده از ماسک را در اولویت ویژه قرار داده و افرادی که واکسن تزریق نکرده اند هر چه سریعتر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا وضعیت شهرستان در شرایط پر خطر قرار نگیرد.
به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۲ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۴ هزار و ۵۸۵ نفر رسید.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون ۴۹ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۶ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۷۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷۶ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۷۸۱ دُز رسید.

شهرستان ری با یک میلیون نفر جمعیت در جنوب تهران واقع شده است./ایرنا 

کپی