اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مقام شامخ شهدای زاهدان ادای احترام کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مقام شامخ شهدای زاهدان ادای احترام کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه استاندار سیستان و بلوچستان با حضور در گلزار شهدای بهشت مصطفی(ص) زاهدان مرکز این استان به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

 دکتر محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در بدو ورود به زاهدان با حضور در گلزار شهدای این شهرستان و ذکر فاتحه با آرمان‌های شهدای والامقام تجدید میثاق کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نثار گل و ذکر فاتحه یاد و خاطره شهدای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان را گرامی داشت و گفت: در هم آمیخته شدن خون شهدای شیعه و سنی نشان از وحدت و همبستگی ملت ایران در حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب و کیان میهن اسلامی است.

دکتر اسماعیلی با حضور بر مزار خبرنگاران شهید یاد و خاطره این خون نگاران را گرامیداشت.

در این سفر حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد وزیر فرهنگ و ارشاد را همراهی می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه و شماری از مسوولان استان قرار گرفت.

دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و شرکت در همایش منادیان وحدت از جمله برنامه‌های سفر یکروزه وزیر در زاهدان است. 

سیستان و بلوچستان دارای بیش‌از ۲ هزار شهید، چهار هزار جانباز،۳۰ هزار ایثارگر و ۴۱۸ آزاده است که در این زمینه شهرستان‌های زاهدان، زابل و ایرانشهر به ترتیب بیشترین تعداد شهدا و جانبازان را به خود اختصاص داده‌اند./ایرنا 

کپی