اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

واشنگتن خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان را محکوم کرد

واشنگتن خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان را محکوم کرد

آمریکا خشونت شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در کرانه باختری را محکوم کرد و از تل‌آویو خواست در خصوص این حوادث تحقیق کند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارنوت» نوشت، لیندا توماس گرینفیلد، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت در خصوص اوضاع خاورمیانه، اقدامات خشونت‌بار شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در کرانه باختری را محکوم کرد.

این روزنامه همچنین نوشت، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل تصریح کرد که خشونت شهرک‌نشینان اسرائیلی مانع ایجاد صلح بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها می‌شود.

طبق نوشته این روزنامه عبری‌زبان، لیندا توماس گرینفیلد از مقامات رژیم صهیونیستی خواست تا در خصوص حوادث خشونت‌باری که شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در کرانه باختری مرتکب می‌شوند، تحقیق کند.

مذاکرات صلح میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها از آوریل ۲۰۱۴ به دلایل مختلف از جمله مخالفت رژیم صهیونیستی با آزادی اسرای قدیمی و توقف شهرک‌سازی، متوقف شده است.

در دوره اخیر حوادث خشونت‌باری که شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان در کرانه باختری مرتکب می‌شوند، افزایش یافته است که از جمله این اقدامات آتش زدن زمین‌های کشاورزی، سرقت محصولات، ممانعت فلسطینیان از ورود به اراضی خود با هدف تحت فشار قرار دادن و کوچاندن آنها است.

روز دوشنبه روزنامه یدیعوت آحارنوت فاش کرد، شهرک‌نشینان اسرائیلی ۴۱۶ حادثه خشونت‌آمیز علیه فلسطینیان در کرانه باختری از ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱ مرتکب شده‌اند.

این حوادث در سال ۲۰۲۰ به ۵۰۷ و در سال ۲۰۱۹ به ۳۶۳ رسید.

حدود ۶۵۰ هزار شهرک‌نشین اسرائیلی در کرانه باختری به ویژه قدس شرقی وجود دارند./ ایسنا

کپی