اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مشاور رئیس جمهور تاکید کرد؛

مناطق آزاد باید به ریل توسعه باز گردد

مناطق آزاد باید به ریل توسعه باز گردد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد باید به ریل توسعه بازگردد و با شتاب بیشتری به اقتصاد و معیشت مردم کمک کند تا علاوه بر کاهش دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مردم بهره برداری حداکثری از این فرصت و مزیت اقتصادی کشور فراهم شود.

سعید محمد روز چهارشنبه در نخستین روز از سفر ۲ روزه خود به گیلان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان مسائل مناطق آزاد و راهکارهای دست یابی به اهداف تعیین در این مناطق را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

وی با تاکید بر واکاوی تازه در مسائل و مشکلات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اظهار داشت: باید راههای برون رفت از این مسائل و مشکلات احصاء شود و یکی از مهمترین سازوکارهای آن اجرای دقیق قوانین مشخص شده است که در در دستور کار دبیرخانه شورایعالی و دولت قرار دارد.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به بررسی عملکرد مناطق آزاد در سالهای گذشته افزود: ظرفیت های بسیاری در مناطق آزاد وجود دارد که باید مجدداً به ریل توسعه بازگردد و با شتاب بیشتری به اقتصاد و معیشت مردم کمک کند .

نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در این دیدار منطقه آزاد استان گیلان را یک ظرفیت و فرصت دانست و گفت: توسعه فضای کسب و کار، تولید ملی و رونق صادرات، راه یافتن به اتحادیه اقتصادی اروسیا و اشتغالزایی از مهمترین ظرفیت های منطقه آزاد انزلی برای استان و کشور است.

آیت الله رسول فلاحتی تاکید کرد: مناطق آزاد نیازمند بکارگیری نیروهای جوان و خوش فکر به منظور تقویت تولیدات ،عدم واردات محصولات بی کیفیت و مشابه تولیدات داخلی است و توسعه صادرات در مناطق آزاد باید در اولویت قرار گیرد./ ایرنا 


 

کپی