اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

روبات امنیتی خودران در فرودگاه ژاپن مستقر شد

روبات امنیتی خودران در فرودگاه ژاپن مستقر شد
بیتا میرعظیمی خبرنگار

روبات های امنیتی خودران Secom Robot X2 در ترمینال 2 فرودگاه بین المللی کانسای واقع در ژاپن مستقر شدند.

این روبات نظارتی بر اساس توافق نامه همکاری فرودگاه با شرکت امنیتی Secom در ترمینال 2 این فرودگاه استخدام شده و امور نظارتی و امنیتی را با دقت بسیار بالایی تحت نظارت خود گرفته است. این فناوری با بهره گیری از سنسورهای لیزری به طور خودکار در مسیرهای گشت زنی حرکت کرده و محیط را کاملا شناسایی کرده و تحت نظر می گیرد. این سیستم هوشمند با عرض 840 میلی متر ، عمق 1120 میلی متر و ارتفاع 1225 میلی متر طراحی شده و با حداکثر سرعت 4 کیلومتر در ساعت حرکت می کند.

روبات امنیتی دارای یک دوربین استریو ، یک دوربین 360 درجه ، یک دوربین PTZ ، حسگرهای عملکرد لیزر ، سنسور اولتراسونیک ، سنسور سپر ، سنسور PSD ، دمای داخلی و سنسور دمای باتری بوده و با بهره گیری از تمامی این فناوریهای نوین در بخش های مختلف فرودگاه نظارت کرده و به لحاظ امنیتی تمامی موارد مشکوک را بررسی می کند.

روبات نظارتی Secom Robot X2 دارای قابلیت هایی نظیر صدای هشدار دهنده ، چراغ هشدار دهنده و تماس از راه دور با میکروفون و بلندگو (تماس صوتی با کنترلر) است.
این سیستم 230 کیلوگرمی در حین حرکت با بهره گیری از دوربین های داخلی از تمامی مناطق مختلف ترمینال عکس گرفته و داده ها را ضمن ذخیره در حافظه داخلی به ماموران نظارتی در محیط فرودگاه ارسال می کند. روبات امنیتی پس از گشت زنی 3 ساعته ، در مکانی مشخص توقف کرده و اطراف را با دقت بسیار بالایی زیر نظر می گیرد.

مقامات فرودگاه کانسای با انتشار بیانیه ای اعلام کردند: با پیوستن روبات امنیتی Secom Robot X2 به ماموران انسانی ، فرودگاه قادر خواهد بود عملیات امنیتی پیشرفته و کارآمدتری را برای تمامی مسافرین تضمین کند.
آنها درعین حال تاکید کردند که این مرکز با بهره گیری از به روزترین فناوریهای جهان، تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن در فرودگاه کرده و برای تضمین امنیت مسافرین از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

 

کپی