اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
وزیر ارتباطات تاکید کرد:

لزوم تهیه پیوست فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه فناوری اطلاعات

لزوم تهیه پیوست فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای هر اقدام و عملی در حوزه فناوری اطلاعات، تهیه پیوست فرهنگی و رسانه‌ای الزامی است تا افکار عمومی را اقناع کند.

«عیسی زارع‌پور» در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه، «علی‌اصغر انصاری» را به عنوان معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و «مهدی سالم» را به عنوان مشاور فرهنگی و رسانه‌ای معرفی کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه گفت: فناوری اطلاعات یک فناوری اجتماعی است و باید نگاه فرهنگی و رسانه‌ای با طرح‌های توسعه این حوزه آمیخته باشد.

وی با اشاره به اینکه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات باید مغز متفکر برای بخش ICT کشور باشد، افزود: تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این معاونت نه تنها در ستاد، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات، بلکه در بخش فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور نیز باید تاثیرگذار باشد.

زارع‌پور تصریح‌کرد: این برنامه‌ها باید در مسیر اهداف کلان کشور که محور آن شبکه ملی اطلاعات است قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم دست‌یابی به اهداف و راهبردهای این حوزه، ادامه‌داد: این معاونت باید چشم بیدار وزارت ارتباطات باشد و وضعیت ICT کشور را با شاخص‌های قابل سنجش، لحظه به لحظه رصد کند.

بر اساس این گزارش، در پایان این جلسه وزیر ارتباطات از «فرهاد معارفی» معاون سابق برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و «مهدی کریمی» مجری و دبیر سابق شبکه ملی اطلاعات در وزارت ارتباطات تقدیر کرد./ایرنا

کپی