اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
در مصاحبه اختصاصی با روسیه ۲۴؛

تاکید سردار باقری بر تعمیق روابط با روسیه

تاکید سردار باقری بر تعمیق روابط با روسیه

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ بر تعمیق روابط تهران و مسکو تاکید کرد.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به فدراسیون روسیه با شبکه سراسری روسیه ۲۴ مصاحبه و مواضع جمهوری اسلامی ایران در رابطه با آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی را تشریح کرد. 

سردار باقری در این مصاحبه اختصاصی و در پاسخ به سوالات خانم ایولینا زاکامسکایا، با اشاره به گفت وگوهای بسیار سازنده روز گذشته با ارتشبد والری گراسیموف رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه، بر گسترش روابط دوجانبه نظامی و دفاعی، توسعه و تداوم همکاری در زمینه مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و تداوم همکاری دوکشور در مبارزه با تروریسم تاکید ورزید.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان گفت: در مجموع باید گفت روابط ایران و روسیه در همه‌ زمینه‌ها در مسیر تعمیق و تحکیم هرچه بیشتر پیش می‌رود و در عرصه نظامی و دفاعی نیز شرایط بسیار خوبی بر مناسبات دوجانبه حکمفرماست.

در این گفتگوها بطور خاص بر تداوم همکاری دو کشور در سوریه و ریشه کنی تروریسم به منظور بازگشت امنیت کامل به سوریه، موضوع افغانستان و تحولات قفقاز جنوبی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و ایران و روسیه دیدگاه‌های نزدیکی درباره این مسائل دارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح کشورمان گفت: در مجموع باید گفت روابط ایران و روسیه در همه زمینه‌ها در مسیر تعمیق و تحکیم هرچه بیشتر پیش می‌رود و در عرصه نظامی و دفاعی نیز شرایط بسیار خوبی بر مناسبات دوجانبه حکمفرماست.

تشریح مواضع کشور در رابطه با برجام، تحولات افغانستان، سوریه و. از دیگر موضوعات طرح شده در این مصاحبه بود./ ایرنا 

کپی