اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

دیدار رئیس هیات قطری بازسازی غزه با السنوار

دیدار رئیس هیات قطری بازسازی غزه با السنوار

رئیس کمیته قطری بازسازی غزه با هیات حماس در نوار غزه به ریاست یحیی السنوار دیدار و درباره آخرین تحولات مساله فلسطین و تثبیت آتش‌بس گفتگو کرد.

 به نقل از خبرگزاری "سما"ی فلسطین، محمد العمادی، رئیس کمیته قطری بازسازی غزه در دیدار با هیات حماس در نوار غزه به ریاست یحیی السنوار شرایط سیاسی موجود و تحولات اوضاع در فلسطین را بررسی کرده و نسبت به برقراری ثبات در تمامی مناطق فلسطینی به شدت ابراز امیدواری کرد.

همچنین رئیس کمیته قطری بازسازی غزه تاکید کرد: قطر همراه با تمامی طرف‌ها تلاش گسترده‌ای برای تضمین تثبیت آتش‌بس و عدم تکرار تنش‌ها انجام می‌دهد و بر استمرار حمایت‌ها از فلسطینی‌ها در تمامی سطوح و با همکاری با طرف‌های مختلف تاکید دارد.

السنوار نیز در این دیدار ضمن پرداختن به آخرین تحولات گفتگوهای اخیر با طرف مصری و سایر طرف‌ها درباره تثبیت آتش‌بس و لغو محاصره نوار غزه و نیز پیامدهای خطرناک استمرار این محاصره برای ساکنان غزه، تاکید کرد همه گروه‌های ملی درباره لزوم اجرای توافقنامه‌ها، بازگشایی گذرگاه‌ها و ارائه امکانات لازم در تمامی سطوح اتفاق نظر دارند.

رئیس دفتر حماس در غزه از کشور قطر و تمیم بن حمد آل ثانی، امیر این کشور بابت موضعگیری‌های همیشگی و حمایت‌های سخاوتمندانه و مستمرش از ملت فلسطین و اجرای چندین پروژه مهم و حیاتی در تمامی زمینه‌ها که مهمترین آنها پروژه های بازسازی، ساختمان‌سازی، راه‌سازی، زیرساخت‌ها، برق و کمک‌های بشردوستانه هستند، تقدیر و تشکر کرد./ ایسنا

کپی