اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

توافق رژیم صهیونیستی و امارات برای ایجاد منطقه آزاد تجاری

توافق رژیم صهیونیستی و امارات برای ایجاد منطقه آزاد تجاری

سفیر رژیم صهیونیستی در امارات اعلام کرد، احتمال دارد به زودی توافق تجارت آزاد بین اسرائیل و امارات امضا شود.

به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، امیر حایک، سفیر رژیم صهیونیستی در امارات در جریان کنفرانسی که بانک اسرائیلی "هبو علیم" در ابوظبی برگزار کرده بود، مدعی شد: من بسیار مفتخرم که نخستین سفیر اسرائیلی در دولت امارات هستم و توافق صلح "ستون مهمی" برای دولت اسرائیل و امارات و کل منطقه است. هدف ما توسعه توافق صلح و شراکت گسترده و همچنین روابط قوی و مستحکم میان مردم است؛ این همان کاری است که ما باید انجام دهیم.

توافق تجارت آزاد اجازه می‌دهد تعاملات تجاری بین رژیم صهسونیستی و امارات بدون عوارض گمرکی انجام شود و در نتیجه میزان تجارت بین دو طرف افزایش یابد.

حایک خطاب به ثانی احمد الزیودی، وزیر تجارت امارات گفت: من مطمئن هستم که شما تمامی تلاش خود را در اسرع وقت برای نهایی کردن متن توافق تجاری آزاد در آینده انجام خواهید داد.

حایک تجربه بالایی در دو زمینه اقتصادی و گردشگری دارد و شخص مناسبی برای ایجاد پل ارتباطی میان رژیم صهیونیستی و امارات است.

حایک ۵۷ ساله رئیس اتحادیه هتلداران در اراضی اشغالی و شرکت بازیافت "ایلا" است. او قبلا مدیر کل وزارت صنایع و بازرگانی بوده است.

رژیم صهیونیستی و امارات در پی عادی سازی روابط، مجموعه قراردادهایی در حوزه گردشگری، هواپیمایی و خدمات مالی را به امضا رساندند.

اواخر ژوئن گذشته یا ئیرلاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی سفارت این رژیم در ابوظبی را افتتاح کرد و آن را "روز تاریخی" دولتش توصیف کرد.

امارات و رژیم صهیونیستی ۱۵ سپتامبر در کاخ سفید با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا توافق نامه عادی سازی روابط را امضا کردند./ ایسنا

کپی