اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بزرگ‌ترین محموله نظامی آمریکا نوامبر وارد یونان می‌شود

بزرگ‌ترین محموله نظامی آمریکا نوامبر وارد یونان می‌شود

رسانه‌های یونان گزارش دادند، بزرگ‌ترین محموله نظامی از آمریکا به بندر الکساندروپولیس یونان در ماه نوامبر برای یک مانور نظامی وارد خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، قرار است تعداد زیادی هلی‌کوپتر، پهپاد، تانک، توپ و توپخانه در هفته‌های آتی به عنوان بخشی از یک محموله نظامی بسیار گران‌قیمت که در مقیاس بی‌سابقه است، وارد یونان شوند.    

به گفته رسانه‌های یونانی، این محموله بخشی از یک مانور نظامی خواهد بود که در رومانی، بلغارستان، بالکان و مرکز اروپا برگزار خواهد شد.

ناو یو.اس.ان.اس یوما کلاس اسپیرهد که این محموله را حمل خواهد کرد، همین کار را سال گذشته در جریان مانور نظامی مشابهی انجام داد.

تعداد زیادی خودروها و تجهیزات نظامی به این منطقه ارسال خواهد شد، از جمله هلی‌کوپترهای مدل رومئو، سیکورسی و چینوک و همچنین تانک‌های ام ۱ آبرامز به عنوان بخشی از این محموله.

جفری راس پیات، نماینده آمریکا در آتن پیشتر اعلام کرده بود که تعداد بی‌سابقه‌ای هواپیما و هلی‌کوپتر در ماه نوامبر وارد بندر الکساندروپولیس خواهد شد.

آمریکا برای بندر الکساندروپولیس اهمیت بسیاری قائل است زیرا ظاهرا می‌خواهد نیروهای ناتو و آمریکایی را در مناطق بالکان و دریای سیاه تقویت کند.

به گزارش رسانه‌های یونانی، افزایش حضور آمریکا و ناتو در بندر الکساندروپولیس احتمالا باعث ناراحتی و نگرانی روسیه خواهد شد.

در مه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۵ متحد ناتو در مانور "مدافع استوار ۲۰۲۱" به رهبری ناتو شرکت کردند تا مطمئن شوند که نیروهایشان آموزش دیده، قادر به انجام عملیات با یکدیگر هستند و برای پاسخ دادن به هر خطری از هر سوی آماده هستند.

مانور "مدافع اروپا ۲۱"، یک مانور سالانه به رهبری ارتش آمریکاست که بین ماه‌های مارس و ژوئن با مشارکت بیش از ۳۰ هزار نیرو از ۲۶ کشور برای ایجاد آمادگی و قابلیت همکاری میان آمریکا، ناتو و دیگر ارتش‌ها برگزار شد./ ایسنا

کپی