اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

سردار سلامی: فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است

سردار سلامی: فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است

سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است زیرا ما حکومت نمی‌کنیم بلکه خدمت می‌کنیم و حاکم، مردم هستند.

سردار حسین سلامی روز دوشنبه در مراسم افتتاح آبرسانی به روستاهای مناطق محروم شرق استان کرمان در محل شهرستان نرماشیر با گرامیداشت هفته وحدت بیان کرد: هر چه دشمن به مردم ما فشار روانی وارد کرد مردم ایستادند و شکیبایی کردند، نجابت و صبر انقلابی به خرج دادند و در مقابل تحریم، تهاجم فرهنگی و فشار سیاسی تسلیم نشدند.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمن گفت: دشمن ما را در حلقه تحریم اقتصادی جهانی قرار داد تا مردم تسلیم شوند اما باز هم ایستادند و امروز بیرق در دست این مردم است.
وی تصریح کرد: امروز دشمن کم جان شده، در حال عقب نشینی است و دیگر مانند گذشته نشاط تهاجم ندارد زیرا مردم دشمن را جا گذاشته اند.
سردار سلامی با بیان اینکه مردم ستون‌های ایستادگی انقلاب اسلامی هستند تصریح کرد: مردم اصل، ریشه و هدف انقلاب هستند و راه اصلی گذر ما از شرایط سخت اتصال، اتحاد و همدلی بین امت و امام است.
فرمانده کل سپاه پاسداران اظهارداشت: امروز هرکاری انجام می‌شود به اراده مقام معظم رهبری است زیرا امام مسلمین ما را ترغیب و تشویق کردند و مدام اصرار دارند که همه ما به کمک مردم بشتابیم.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی سپاه در کرمان در همکاری با مجموعه‌های وزارت نیرو گفت: این نهضت قطعا با شتاب، سرعت وحجم بیشتری ادامه خواهد داشت تا هیچ دختر خردسالی ظرف آبی که خارج از توانش است را به دست نگیرد.
وی اضافه کرد: امیدواریم طی یکسال آینده مشکل آب روستاهای استان کرمان را حل کنیم و همین طور برای رفع فقر و محرومیت در ساختن بیمارستان‌ها، مدارس، راه‌ها و منازل کسانی که مشکل دارند هم گام برداشته باشیم.
سلامی در ادامه با اشاره به شهدای استان کرمان گفت: سرزمین کرمان را با نام شهیدان والامقام و پرافتخار آن می‌شناسیم شهیدانی که نامشان روی زمین و در آسمان جاودانه است.
وی افزود: از استان و منطقه‌‌ای نام می‌بریم که در آن مرد افسانه‌‌ای و آسمانی (سردار سلیمانی) پرورش یافت؛ ۴۰ سال لباس رزم را از تن بیرون نیاورد و شمشیر مبارزه همیشه بر کمر او بسته بود؛ در هر نقطه‌‌ای که دشمنان اسلام و مسلمانان و دشمنان ایران آرایش جنگ می‌گرفتند در قلب میدان و وسط معرکه بود.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: او جزو افرادی بود که دشمن هم او را تحسین و ستایش می‌کرد و در مقابل مردانگی او سر تعظیم فرود می‌آورد؛ هنوز هم هر چه کتاب و مقاله می‌نویسند از بزرگی، عظمت، شکوه، جلالت و شجاعت این مرد می‌نویسند، حتی دشمنانش.
سردار سلامی ادامه داد: او افتخار همه ایران اسلام بلکه افتخار بشریت بود و آن شهید را شما می‌شناسید، سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدایی که از کرمان با او بودند چه در دوران جنگ در سختی‌ها و چه پس از جنگ در میدان‌های مقاومت.
وی توضیح داد: عَلَم و نشانه وفاداری این مردم حاج قاسم سلیمانی، هدیه مردم به اسلام حاج قاسم و شهیدانی مانند حاج قاسم سلیمانی است.
سردار سلامی افزود: امروز در سالروز شهادت سردار شهید مرادی قرار داریم که برای دفاع از امنیت این سرزمین، این وطن و ملت در سیستان و بلوچستان در کنار شهیدان بزرگی چون شوشتری، محمدزاده و سایر شهیدان خدا را در چنین روزی ملاقات کرد.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اینجا سرزمین شهیدان محمدآبادی و بیش از صد شهید دیگر است ادامه داد: ما هر زمان دلمان می‌گیرد تن و جانمان را به رودخانه زلال مردمان می‌زنیم زیرا نیاز داریم در میان و کنار شما باشیم تا دست‌های ما را بگیرید و برای ما دعا کنید.
وی گفت: به اذن ولی خدا و نایب امام زمان اینجا آمده‌‌ایم و سفیر، مامور و فرستاده کسی هستیم که می‌دانم و یقین دارم شب و روزش برای نجات، آرامش و آسایش این مردم می‌گذرد.
فرمانده سپاه پاسداران بیان کرد: امام مسلمین با اینکه جانباز هستند اما هیچ دردی به جز درد مردم ندارند و به فکر هیچ چیزی جز سعادت مردم و سایر مردم بلاد دیگر نیستند؛ این یک حقیقت بزرگ است.
سردار سلامی تاکید کرد: مسلمانان هرگاه پشت سر امامشان حرکت و به بیرقی که برافراشته نگاه کنند راه را گم نمی‌کنند و از مسیر سعادت دور نمی‌شوند، این راز حیات و بقای ماست.
وی گفت: زمانی که مردم با امام انقلاب یکی شوند هیچ کس و هیچ چیز نمی‌تواند آنها را شکست دهد.
سردار سلامی در آیین افتتاحیه پروژه‌های نهضت آبرسانی مرد میدان شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی که به همت واقف گرانقدر حاج اکبر ابراهیمی، سپاه ثارالله استان کرمان، قرارگاه پیشرفت و آبادانی و با همکاری گروه‌های جهادی شرکت آب و فاضلاب کرمان اجرایی شده و همچنین یادواره شهدای روستای بدرآباد ظهر امروز به روستای بدرآباد از توابع شهرستان نرماشیر سفر کرد.
در پایان این مراسم از چند تن از خانواده معظم شهدا با اهدای لوح، تجلیل شد.
از جمله این پروژه‌ها اجرای طرح نهضت آب‌رسانی «مرد میدان» در ۶۳ روستای محروم شهرستان نرماشیر از توابع شرق استان کرمان اعلام شده است.
آبرسانی به مناطق محروم شرق استان کرمان در قالب بهره برداری از چهار حلقه چاه آب آشامیدنی انجام می‌شود.
پروژه‌های آبرسانی به مناطق محروم استان کرمان شامل ۲۵ مورد در نرماشیر، ۱۲ مورد در فهرج، هفت مورد در جیرفت و بم به طور جداگانه، ۶ مورد در ریگان، سه پروژه در رودبارجنوب، ۲ مورد در رفسنجان و یک پروژه در شهرستان انار است.
بر اساس این گزارش، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز به منظور اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستای بدرآباد از توابع شهرستان نرماشیر اختصاص یافته است./ ایرنا

کپی