اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کاهش 12 برابری مرگ کرونایی با تزریق واکسن سینوفارم

کاهش 12 برابری مرگ کرونایی با تزریق واکسن سینوفارم

«نتایج یک مطالعه که در دانشگاه اصفهان و با جمعیت ۵۴۰ هزار نفر به انجام رسید، مشخص کرد واکسن سینوفارم چینی ۱۲ برابر مرگ و میر را کاهش می‌دهد.»

حسن ابوالقاسمی - عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا - افزود: یک مطالعه در خصوص اثربخشی واکسن‌های کرونای چینی با جمعیت ۵۴۰ هزار نفر به انجام رسید که براساس آن مشخص شد، این واکسن حدود ۱۲ برابر مرگ ومیر و حدود ۱۱.۵ برابر میزان بستری در بیمارستان‌ها را کاهش می‌دهد.

وی تصریح کرد: نتایج این تحقیق که روز گذشته (یکشنبه ۲۵ مهرماه) در فضای مجازی نیز به اشتراک گذاشته شد، همچنین نشان داد، تزریق واکسن ۱۸ برابر میزان ابتلا به کووید۱۹ را کاهش می‌دهد، عمده واکسن‌ها در این مطالعه سینوفارم بود، اما جزییات تحقیق هنوز در دسترس نیست.

ابوالقاسمی همچنین خاطرنشان کرد: به منظور اطمینان به نتایج یک مطالعه باید همه اجزاء تحقیق مشخص شده و نتایج کنونی در فضای مجازی در حال حاضر کافی نیست.

عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا یادآور شد: شرایط مطالعه هم باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال، یک واکسن در زمانی تزریق می‌شود که اصلا پیکی در کشور وجود نداشته و یک واکسن ممکن است، در پیک کرونا تزریق شود./ ایرنا 

واکسن کووپارس موثرتر است یا واکسن سینوفارم؟/ داوطلبان کارت واکسن دریافت می‌کنند

واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک بهترین انتخاب برای زیر ۱۸ ساله‌ها

بالاخره میزان اثربخشی واکسن "سینوفارم" مشخص شد؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
کپی