اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تهیه کننده و کارگردان سینمای دفاع مقدس در کنار همرزمان شهیدش آرام گرفت

تهیه کننده و کارگردان سینمای دفاع مقدس در کنار همرزمان شهیدش آرام گرفت

«رحیم رحیمی‌پور» فیلمنامه نویس، تهیه کننده و کارگردان سینمای دفاع مقدس که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته بود در کنار همرزمان شهیدش آرام گرفت.

رحیم رحیمی پور تهیه کننده، فیلم نامه نویس و کارگردان سینمای دفاع مقدس در سن ۶۴ سالگی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

پیکر مرحوم رحیمی پور یکشنبه ۲۵ مهرماه پس از تشییع، در بهشت زهرا (س) در قطعه ۱۱۱، ردیف ۹۷، شماره ۲۵ آرام گرفت.

بنا بر این گزارش، زنده یاد رحیمی پور فارغ التحصیل از مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی بود و کارگردانی آبدارشاه (۱۳۷۶)، شیرین و فرهاد (۱۳۷۴)، مستاجر (۱۳۷۱)، انفجار در اتاق عمل (۱۳۷۰)، الماس بنفش (۱۳۶۸)، اتاق یک (۱۳۶۵)، زندان دوله تو (۱۳۶۳)، آبدارشاه (۱۳۷۹) و نویسندگی و تهیه کنندگی آثار دیگری را در کارنامه خود داشت.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با انتشار پیامی درگذشت رحیم رحیمی پور کارگردان سینمای دفاع مقدس را تسلیت گفت.

در متن پیام چنین آمده است:

«خبر درگذشت حاج «رحیم رحیمی پور» فیلمساز متعهد عرصه دفاع مقدس موجب ناراحتی و اندوه بسیار شد.

بی تردید، این سینماگر پیشکسوت کشور و تهیه کننده، فیلمنامه نویس و کارگردان سینمای دفاع مقدس؛ با آثار خاطره انگیزش همچون «زندان دوله تو»، «اتاق یک»، «الماس بنفش»، «شیرین و فرهاد» در تاریخ سینمای دفاع مقدس و در یاد‌ها خواهد ماند.

زنده یاد «رحیمی پور» از جمله هنرمندانی بود که در طول چهار دهه فعالیتش همواره، دل در گروی سینمای آرمانی اش یعنی سینمای انقلاب و دفاع مقدس داشت و در طول زندگیش همیشه نسبت به آرمان‌های انقلاب دغدغه‌مند بود.

در این ایام ربیع، باشد که شفاعت پیامبر رحمت حضرت ختمی مرتبت (ص) روزیش در عالم برزخ و قیامت باشد و رفقای شهیدش از او به خوبی پذیرایی کنند.

فقدان این کارگردان متعهد و دلسوز عرصه انقلاب و دفاع مقدس را به جامعه سینمایی، سینماگران دفاع مقدس و بویژه، به خانواده این هنرمند تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای خانواده ایشان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.»

دفاع‌پرس/

کپی