اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

فروش لوازم خانگی دست دوم در تهران

فروش لوازم خانگی دست دوم در تهران

ممکن اسن در حال فروش لوازم خانگی دست دوم در تهران برای کمک به تأمین بودجه یک وسیله جدید باشید. در این فرآیند تعیین قیمت مناسب هم برای خریداران احتمالی و هم برای خودتان مهم است.

 

در صورتی که در پایان خرید هستید و می خواهید جزئیات خاصی را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که معامله خوبی انجام داده‌اید، صرف نظر از اینکه آن را در فروشگاه سمسارچی یا وب سایت سمسارچی https://semsarchi.com  پیدا کنید ، باید حواس خود را کاملا جمع کنید که در این معامله ضرر نداشته باشید.

در مورد قیمت گذاری و خرید و فروش لوازم خانگی در تهران فاکتورهای مختلفی باید در نظر گرفته شود. برای یادگیری نحوه تعیین قیمت مناسب لوازم خانگی دست دوم ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

چه مواردی باید در زمان خریدن لوازم دست دوم رعایت کنیم؟

دلایل بسیاری از جمله قیمت مناسب اجناس موجود در سمساری ها یا اجناس دست دوم و بسیاری از دلایل دیگر سبب می‌شوند که این کالاها به انتخابی برای خرید تبدیل شوند. اما احتمال خراب بودن این لوازم بسیار بیشتر از وسایل نو است. از همین رو با رعایت چند نکته ساده در حین خرید می‌توان ریسک کار را کاهش داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با سمساری سعادت آباد تهران تماس بگیرید.

این لوازم را از یک مکان معتبر تهیه نمایید.

راهکارهای زیادی نظیر خرید از سایت‌های اینترنتی، خرید از بازارهای فروش اجناس دست دوم، خرید از سمساری ها و … برای خرید لوازم دست دوم وجود دارد.

اما مهم‌ترین راه‌کار برای این‌که بتوانید یک جنس دست دو باکیفیت تهیه کنید، خرید از سمساری های امین و مورد اعتماد است. چراکه اجناس موجود در این فروشگاه‌ها اغلب از افراد مطمئن خریداری شده‌اند. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که جنس مذکور دزدی نیست و ارزش خرید دارد.

همچنین اجناس موجود در  این فروشگاه‌ اغلب به‌صورت کاملاً بی نقص خریداری شده یا پس از تعمیر برای فروش قرار می‌گیرند، بنابراین احتمال اینکه جنس خریداری شده قابل استفاده نباشد بسیار کم است.

بهتر است این اجناس را به صورت حضوری بخرید.

راه‌های دیگری همانند خرید اینترنتی و پستی نیز برای این وسایل وجود دارد. اما بهترین شیوه برای آن‌ها خرید حضوری است. چراکه در این‌صورت، کالای مورد نظر را  با دقت بررسی کرده و از سلامت و کیفیت آن مطمئن خواهید شد.

توجه به اصل یا تقلبی بودن محصول و چک کردن از نزدیک آن

به اصل یا تقلبی بودن محصول توجه داشته باشید. دقت داشته باشید فریب نخورید، هر محصولی که ظاهراً نو به نظر می‌آید صرفاً باکیفیت نیست. حتماً از اصل و یا تقلبی بودن محصول الکترونیکی‌ای که خریداری می‌کنید اطمینان حاصل نمایید.

محصول را از نزدیک چک کنید. با فروشنده قراردادی تنظیم نمایید و همه قسمت‌های محصول را تست کنید و اطمینان حاصل کنید که اثری از ضربه‌خوردگی روی دستگاه وجود نداشته باشد. پس از آن دستگاه را خاموش و روشن کنید و اتصالات آن را چک کنید یک کمی با آن کارکنید. چنانچه متوجه شدید وسیله جانبی که می‌خواهید خریداری کنید، تعمیر شده است از فروشنده بپرسید که محصول توسط شرکت سازنده تعمیر شده است و یا شخص ثالث. درصورتی‌که تعمیر توسط شرکت سازنده انجام‌شده باشد دستگاه از ریسک کم‌تری برخوردار خواهد بود.

عملکرد وسیله را تا جایی که ممکن است بررسی کنید.

پیش از خرید لوازم دست دوم ، عملکرد وسیله را به دقت بررسی نمایید. فرقی نمی‌کند که وسیله مدنظر شما مبل و فرش است یا وسایل الکترونیکی و برقی.

برای خرید از سمساری میرداماد یا خرید اینترنتی وسایل دست دوم، بهتر است عملکرد وسیله مذکور را به دقت بررسی نمایید. برای مثال اگر هدف شما خرید مبلمان است، روی آن بنشینید و راحتی و تحمل آن را بررسی کنید.

این اصل در مورد خرید لوازم برقی نیز صادق است. پیش از خرید این کالاها حتماً سلامت و عملکرد آن را تست نمایید.

خرید لوازم از برندهای شناخته شده را مدنظر قرار دهید.

سعی کنید در هنگام خرید لوازم دست دوم به ویژه وسایل برقی، برند آن را در نظر بگیرید. قطعاً عمر مفید کالاها از برندهای شناخته شده‌تر بیشتر هستند. از همین رو احتمال اینکه کالای خریداری شده از تظر کیفیت بهتر باشد؛ در این‌گونه اجناس بیشتر است.

از فروشنده مهلت تست بگیرید.

برای خرید برخی لوازم نظیر وسایل برقی، از فروشنده مهلت تست بگیرید. سعی کنید نصف مبلغ مورد نظر را پرداخت نموده و مابقی آن را پس از تست کالا، تحویل فروشنده دهید.

همچنین می‌توانید از فروشنده بخواهید کالا را در بازه زمانی مشخص پس بگیرید. به عبارتی اگر پس از دو الی سه بار تست کالا متوجه نقص در آن شدید، پول را پس گرفته و کالا را مرجوع نمایید.

این امر با خرید از سمساری میسر است. چراکه این مغازه‌ها اغلب جای مشخصی دارند. بنابراین اگر کالای خریداری شده کیفیت لازم را نداشته باشد، به‌راحتی می‌توانید آن را پس دهید یا تعویض نمایید.

 

کپی