اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
وزیر بهداشت:

باید در وضعیت «آماده باش» بمانیم

باید در وضعیت «آماده باش» بمانیم

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت با بیان اینکه باید به‌ سمت درمان و مراقبت از بیمار در منزل حرکت کنیم، گفت: در دنیا ثابت شده که وقتی بیمار در منزل خود بستری و درمان و مراقبت می‌شود، بخصوص در سنین سالمندی، روند بهبودی را با موفقیت بیشتری طی می‌کند و استرس جدا شدن از منزل و بستری در بیمارستان وجود نخواهد داشت.

 لذا باید استانداردهایمان را به این سمت و سو ببریم. به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت وی در جلسه شورای عالی نظام پرستاری درخصوص واکسیناسیون کووید 19 عنوان کرد: از دی ماه 99 تا تیرماه سال‌ جاری فقط 5 میلیون دوز واکسن تزریق شده بود و امروز به مرز 72 میلیون دوز رسیده ایم، یعنی در عرض دو ماه و نیم حدود 67 میلیون دوز واکسن تزریق شده است و این توفیق به‌دلیل هماهنگی بین سازمان‌ها و بخش‌های مختلف کشور به دست آمده است.
عین‌اللهی با بیان اینکه در هر کاری که مردم را به صحنه بیاوریم، موفق خواهیم بود، یادآور شد: مثلاً در مورد واکسیناسیون تا ساعات پایانی شب، دانشجویان پای کار بودند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کردند یا اینکه بسیاری از اماکن و حسینیه‌ها به مراکز تزریق واکسن تبدیل شدند، شاید اگر خودمان می‌خواستیم واکسیناسیون را انجام دهیم بیش از یک سال به طول می‌انجامید، اما اکنون سرعت واکسیناسیون در ایران از نظر نمایندگان سازمان جهانی بهداشت تحسین برانگیز است. ما به اندازه جمعیت امارات که حدود 8 میلیون نفر است، در یک هفته حدود 8 میلیون دوز واکسن تزریق کردیم. تا قبل از این، در فضاهای مجازی همه نسبت به نبودن واکسن معترض بودند، اکنون که مشکل واکسن رفع شده، می‌گویند چرا واکسن می‌زنید؟!
وی درخصوص رسیدگی به مشکلات پرستاران، گفت: پیشنهادهایی که ارائه شد ازجمله مرخصی تشویقی، حق پرستاران است، اما هنوز بابت کرونا و پیک ششم خاطرمان آسوده نیست و باید درحالت آماده باش بمانیم. امیدوارم با انجام واکسیناسیون سراسری در ماه‌های آینده، در وضعیت بهتری قرار بگیریم.
 
کپی