اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

کلاهبردار میلیاردی گرفتار شد

کلاهبردار میلیاردی گرفتار شد

فردی که از شهروندان اراکی به بهانه اعزام به عتبات عالیات و خرید خودرو دست به کلاهبرداری میلیاردی زده بود ، دستگیر شد .

مفخمی شهرستانی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان شازندی مبنی بر کلاهبرداری فردی از او به بهانه اعزام به عتبات عالیات، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد فرد کلاهبردار با دادن وعده واهی سفر به عتبات عالیات با چرب زبانی از فرد مذکور وجه نقد دریافت کرده و پس از مدتی که دیگر فرد مذکور به تماس هایش پاسخ نمی دهد، او متوجه می شود که نه تنها اقدامی به منظور سفر او به اماکن مقدسه انجام نشده بلکه از وی کلاهبردای نیز صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: پس از تحقیات مأموران و استعلام های صورت گرفته ، مشخص شد که فرد مورد نظر از مجرمان سابقه دار و هم اکنون ساکن استان تهران می باشد که به قصد کلاهبرداری به استان آمده است.

مفخمی شهرستانی اضافه کرد: با تلاش های فراوان، سرانجام محل اختفای این فرد کلاهبردار در استان تهران شناسایی و پس از انجام هماهنگی های لازم و اخذ نیابت قضائی، در عملیات کارآگاهان پلیس در این استان دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی انتقال  داده شد.

وی افزود: هنگامی که فرد دستگیر شده در بازجویی های فنی پلیس با مدارک و مستندات قانونی مواجه شد، سرانجام لب به سخن گشود و به کلاهبرداری از 3 نفر از شهروندان به بهانه سفر به عتبات عالیات و خرید خودرو و اخذ 2 میلیارد و 400 میلیون ریال از آنان به این شیوه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به ادامه داشتن تحقیقات تکمیلی این پرونده کلاهبرداری بیان کرد: شهروندانی که به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، می توانند با مراجعه به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان مرکزی پیگیر موضوع از طریق قانونی باشند.فارس

 

کپی