اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

کلاهبرداری از دامداران با ارائه چک‌های بلامحل

کلاهبرداری از دامداران با ارائه چک‌های بلامحل

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: از شناسایی و دستگیری ۲ نفر که با ارائه چک های بی محل از دامداران فراهانی کلاهبرداری کرده بودند خبر داد و گفت: متهمان به ۶ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال اعتراف کردند.

سردار حسن مفخمی شهرستانی در اراک اظهار کرد: در روزهای اخیر با اعلام چندین مورد گزارش کلاهبرداری از دامداران در شهرستان فراهان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات انجام شده از مالباختگان مشخص شد که 2 نفر تحت عنوان خریدار احشام به دامداران روستاهای شهرستان فراهان مراجعه کرده و در قبال خرید احشام به آنان چک ارائه کرده اند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: پس از مدتی که دامداران برای نقد کردن سندهای مالی خود اقدام می کنند، متوجه بی محل بودن چک ها می شوند.

مفخمی شهرستانی خاطر نشان کرد: در فرآیند رسیدگی به این پرونده، مشخص شد متهمان اهل و ساکن یکی از استان های همجوار می باشند که با هماهنگی قضائی افراد مورد نظر در استان قم  شناسایی و در شهرستان فراهان دستگیر  شدند.

وی اظهار داشت: کلاهبرداران مذکور در تحقیقات کارآگاهان به بزه های انتسابی و6 فقره کلاهبرداری به مبلغ 12میلیارد ریال از شهروندان در شهرستان فراهان و استان های اطراف اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی، با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند، افزود: با توجه به احتمال مشارکت دیگر افراد در این کلاهبرداری، تحقیقات میدانی این پرونده همچنان ادامه دارد و شهروندانی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده است، می توانند برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی این شهرستان مراجعه کنند.فارس 

 

کپی