اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون رییس جمهوری: به معیشت ورزشکاران باید توجه شود

معاون رییس جمهوری: به معیشت ورزشکاران باید توجه شود

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: به وضعیت معیشتی ورزشکاران باید توجه شود و وظیفه داریم حمایت‌های مناسبی را از آنها داشته باشیم و این شامل مردان و زنان ورزشکار می‌شود.

«انسیه خزعلی» افزود: مدال‌آوری بانوان ورزشکار آن هم با شرایط خاص فیزیکی جای تقدیر و سپاس دارد و برای همین مساله شاهد بودیم که از قهرمانان المپیکی و پارالمپیکی فدراسیون تیروکمان تقدیر به عمل آمد.

وی ادامه داد: این موفقیت‌ها انگیزه بخش است و آنها می‌توانند به سایر بانوان نیز مسیر درست را نشان دهند. ما هر کاری که بتواند استعدادهای بانوان چه در بُعد قهرمانی و در چه بُعد سلامتی را نشان دهد، مورد حمایت قرار می‌دهیم.

معاون رییس جمهوری یادآور شد: شرایط و وضعیت جسمی که این عزیزان دارند متفاوت است و همین متفاوت بودن آنها باعث شد توانایی‌هایشان را بشناسند. این موفقیت‌ها می‌تواند برای سایر زنان و حتی مردان انگیزه‌ بخش باشد.

خزعلی تاکید کرد: روحیه، سرسختی و مداومت کاری و عزم و اراده‌ای که این ورزشکاران از خود نشان دادند، مهم‌تر از طلایی است که به دست آوردند.

وی در خصوص تبلیغاتی که کشورهای دیگر برای جذب ورزشکاران ما نشان می‌دهند، گفت: واقعیت این است، آنطور که باید به معیشت ورزشکاران توجه نشده است و ما وظیفه داریم حمایت‌های مناسبی را از آنها داشته باشیم و این شامل مردان و زنان ورزشکار می‌شود.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری نسبت به این موضوع  حساس بوده و پیگیر آن هستند که رسیدگی کامل در این خصوص انجام شود. امیدوارم در قسمت بانوان، راهکارهایی پیدا کنیم که حمایت مناسب و موثری را از ورزشکاران داشته باشیم.

مراسم تجلیل از قهرمانان المپیکی و پارالمپیکی تیروکمان هفته گذشته (۱۹ مهر) با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و سایر مسئولان برگزار شد.

در این مراسم از میلاد وزیری و بهزاد پاکزاد ورزشکار و مربی المپیکی، زهرا نعمتی و رمضان بابایی دارندگان مدال طلا و نقره انفرادی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، فرزانه عسگری و غلامرضا رحیمی، محمدرضا زندی و علی سینا منشازاده تجلیل شد.

مجید کهتری و جبرئیل عبادی سرمربی و مربی اعزامی و شهرزاد الهیاری تنها داور ایرانی حاضر در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و حسین نصیرنژاد داور بین‌المللی کشورمان نیز در این مراسم تقدیر شدند./ ایرنا

کپی