اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعطای گواهی درجه یک هنری به سعید بیابانکی

اعطای گواهی درجه یک هنری به سعید بیابانکی

شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به آثار سعید بیابانکی گواهینامه درجه یک هنری اعطا کرد.

به گزارش شورای ارزشیابی هنرمندان، این شورا در جلسه ۴۸۲ خود در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳ به آثار سعید بیابانکی، شاعر و پژوهشگر ادبی گواهینامه درجه یک هنری داد.

بر پایه این خبر، در معرفی این شاعر عنوان شده است: سعید بیابانکی متولد چهارم مهرماه ۱۳۴۷ و زادگاه او خمینی‌شهر (سده) از توابع استان اصفهان است. او فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان بوده و بالغ بر سه دهه در حوزه شعر و ادبیات فعالیت جدی دارد. پیش‌تر هم دانشگاه اصفهان به این دانش‌آموخته خود نشان درجه یک طلایی اعطا کرده بود. بیابانکی برگزیده دوره دوم جشنواره شعر فجر بوده و هشت سال هم در شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عضویت داشته است.
ردپایی بر برف (سوره مهر)، نیمی از خورشید (همسایه)، سنگچین (سوره مهر)، نه ترنجی نه اناری (نقش مانا)، نامه‌های کوفی (سوره مهر)، جامه‌دران (فصل پنجم)، یلدا (سوره مهر)، لبخندهای مستند (سوره مهر)، هی شعر تر انگیزد (سپیده‌باوران)، سکته ملیح (شهرستان ادب)، هزار دست دعا (امیرکبیر) و تن پوش بی‌آستین (امیرکبیر) از جمله آثار او هستند.

سعید بیابانکی در حوزه کارشناسی ادبی هم در صدا و سیما فعال و یک دوره دبیر علمی جشنواره شعر فجر و دو دوره دبیر علمی جشنواره شعر و داستان جوان سوره بوده است.

کپی