اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

سپتامبر؛ بدترین ماه برای کودکان کرونایی امریکا

سپتامبر؛ بدترین ماه برای کودکان کرونایی امریکا

طبق داده های جدید آکادمی اطفالِ امریکا، سپتامبر (ماه گذشته میلادی) بدترین ماه به لحاظ موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری برای کودکان در ایالات متحده بوده است.

داده ها نشان می دهد که در اوایل ماه سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۲۱) موارد ابتلای کودکان به کووید۱۹ در آمریکا به اوج خود رسید زیرا بسیاری از مدارس برای کلاس های حضوری بازگشایی شدند. این در حالی است که سویه مسری دلتا نیز در سراسر این کشور شیوع گسترده داشته است.

بر اساس آمارهای رسمی، بیش از شش میلیون کودک در آمریکا از ابتدای شروع همه گیری کووید۱۹ در این کشور به این بیماری مبتلا شده اند در حالی که بیش از ۱.۱ میلیون مورد جدید ابتلا به این بیماری نیز تنها در ماه سپتامبر به ثبت رسیده است.

طی هفته گذشته، بیش از ۱۴۸ هزار مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در آمریکا به ثبت رسیده که کودکان حدود یک چهارم از این موارد ابتلا را تشکیل دادند.
با این حال تنها تعداد کمی از کودکان به نوع شدید کووید۱۹ مبتلا شده و جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست می دهند.

داده های هفتگی کووید۱۹ در آمریکا نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از این بیماری در سنین ۱۵ سال و کمتر طی سپتامبر با ثبت ۴۱ مورد به بالاترین حد خود رسیده است.

گزارش ها حاکیست، هفته گذشته نیز شرکت داروسازی فایزر از سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری از واکسن کووید۱۹ خود را برای کودکان در سنین پنج تا ۱۱ سال درخواست کرده است. همچنین یک کمیته مشورتی سازمان غذا و داروی آمریکا نیز در مورد مجوز استفاده از این واکسن برای کودکان در این رده سنی در ۲۶ اکتبر به بحث خواهد نشست.

همچنین پزشکان نیز باید از ویالهای جدید واکسن کووید۱۹ برای تجویز دُز ۱۰ میکروگرم برای کودکان استفاده کنند که یک سوم دز مصرفی برای بزرگسالان است.

به گزارش نقل از وِب ام دی، بنابر اعلام آکادمی اطفال آمریکا، حدود ۴۶ درصد از نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله نیز در ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده اند./ ایسنا 

موج جدید کرونا بیماران امریکا را در پارکینگ بیمارستان‌ها بستری کرد

ابتلای روزانه به کرونا و بستری کودکان در امریکا اوج گرفت

طغیان دوباره کرونا در امریکا/ کودکان در معرض خطر هستند

 

 

 


 

کپی