اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

شرایط اعزام ورزشکاران به بازی‌های داخل سالن آسیایی اعلام شد

شرایط اعزام ورزشکاران به بازی‌های داخل سالن آسیایی اعلام شد

ستاد فنی بازی‌های آسیایی داخل سالن اعلام کرد که تعداد ورزشکاران اعزامی به بازی‌های داخل سالن ۲۰۲۲ تایلند براساس عملکرد آنان در رویدادهای پیش رو و مدال‌های کسب شده، خواهد بود.

چهارمین جلسه این ستاد روز یکشنبه با حضور نصرالله سجادی مشاور عالی رییس کمیته المپیک، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، رییسان و  نمایندگان فدراسیون‌های شطرنج، بیلیارد، همگانی، اسکیت برگزار شد.

همچنین ستاد فنی بازی‌های آسیایی داخل سالن و رزمی با اعزام ورزشکاران این چهار رشته در بازی‌های داخل سالن موافقت کرد اما با توجه به راهبرد کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان در اعزام کیفی کاروان تلاش بر این است که تعداد ورزشکاران اعزامی براساس عملکرد آنان در رویدادهای آتی و مدال‌های کسب شده در رویدادهای گذشته خواهد بود.

پیش از این ستاد فنی بازی‌های آسیایی داخل سالن و رزمی با مسئولان فدراسیون های کاراته، تکواندو، کشتی، ووشو (کوراش)، دوومیدانی، تیراندازی، شنا، کوهنوردی، کیک بوکسینگ و موی‌تای نشست برگزار کرد.

ششمین دوره بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی در ۳۱ رشته ورزشی و ۳۰۵  رویداد برگزار می‌شود که ۲ رشته ورزشی آن ورزش‌های هوایی و تک‌بال بصورت نمایشی است.

در این بازی‌ها ۳۰۵ مدال طلا، نقره و برنز، بین پنج تا هفت هزار ورزشکار حاضر در این رویداد از ۴۵ کشور آسیایی توزیع می‌شود. این بازی‌ها روزهای ۲۱ تا ۲۹ اسفندماه در ۲ شهر بانکوک و چونبوری برگزار خواهد شد./ کمیته ملی المپیک

کپی