اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی:

ایمنی‌زایی همه واکسن‌هایی که در ایران تزریق می‌شود زیر ذره‌بین است

ایمنی‌زایی همه واکسن‌هایی که در ایران تزریق می‌شود زیر ذره‌بین است

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی با بیان اینکه ایمنی‌زایی و سلامت واکسن‌های داخلی و وارداتی زیر ذره‌بین است، گفت: هر واکسنی که قرار است به هموطنان تزریق شود باید قبل از تزریق در آزمایشگاه تخصصی ارزیابی شود.

به گزارش وبدا، سید محمود مسیحا هاشمی با بیان اینکه ایمنی زایی و سلامت واکسن های داخلی و وارداتی زیر ذره بین است و بیش از ده ها آزمایش تخصصی روی واکسن ها انجام می شود، اظهار کرد: یکی از وظایف آزمایشگاه مرجع کنترل سازمان غذا و دارو ارزیابی دارو ها، غذا و ترکیبات مختلف از جمله واکسن است که ما برای هرکدام از آنها آزمایشگاه های تخصصی خاص خود را داریم.

وی ادامه داد: در حوزه واکسن، آزمایشگاه تخصصی واکسن و ارزیابی را داریم و هر واکسنی که قرار است به هموطنان تزریق شود باید قبل از تزریق در این آزمایشگاه ارزیابی شود.
 

برای اثبات بی ضرری واکسن ها تست های متعددی انجام می شود

هاشمی تصریح کرد: در ارزیابی ها ما باید به چند سوال مبنی بر اینکه آیا این واکسن ها بی خطر و بی ضرر هستند یا نه؟، آیا واکسن ها موثر بوده به این معنا که به اندازه مطلوب ایمنی ایجاد می کنند یا نه؟ و اینکه آیا این واکسن ها دارای دُز مناسب و مقدار محتویات لازم که مد نظر است، هستند یا خیر؟، پاسخ می دهیم.

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد: برای اثبات بی ضرری واکسن ها، تست های متعددی که نزدیک به ۱۰ تا ۱۳ عدد است را انجام می دهیم./ ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی