اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

سفرهای میلیونی مردم به اوج رسید

سفرهای میلیونی مردم به اوج رسید

در هفته گذشته سفرهای مردم رکوردهای جدیدی را شکست و به بالاترین میزان در سال‌جاری هم رسید و میانگین تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی از دو میلیون خودرو هم عبور کرد. ۱۶ مهرماه بیش از دو میلیون و ۶۴۷ هزار وسیله نقلیه در محورهای بین استانی تردد کرد که این آمار بالاترین میزان در سال‌جاری بود و رکوردی جالب توجه در طول ایام کرونایی به حساب می‌آید.

 همچنین در این بازه زمانی (۱۶ تا ۲۲ مهر ماه) به‌صورت میانگین دو میلیون و ۱۰۰ هزار و ۵۸ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی تردد کردند که نسبت به هفته قبل از آن سه درصد و نسبت به هفته مشابه در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت. آمار دیگری که در هفته گذشته شاید برای اولین بار به ثبت رسید، این بود که بر اساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار پلاک خودرو در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۲ مهرماه در محورهای برون شهری رؤیت شدند که بسیار بیشتر از همه آمارهای مشابه در سال‌جاری بود. البته باز هم شهروندان تهران و البرز با سهمی حدود ۲۵ درصد بیشترین خودرو را در این آمار از آن خود کردند.
آمارها نشان می‌دهد که مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته در استان‌های مختلف متفاوت بوده و بیشتر استان‌ها به غیر از استان‌های شمالی با افزایش سفرهای مردم مواجه شده‌اند. در این میان ترددها در هفته گذشته در استان‌های یزد، بوشهر و سیستان و بلوچستان با ۹ درصد و در خراسان جنوبی، البرز و کرمان هر یک با هشت درصد افزایش نسبت به هفته قبل از این بررسی مواجه شده‌اند و به‌صورت کاملاً غیرمنتظره استان‌های گیلان، مازندران و گلستان با منفی شش درصد، منفی پنج درصد و منفی چهار درصد بیشترین کاهش تردد را در میان دیگر مناطق کشور در مقایسه با هفته قبل از این بازه زمانی تجربه کرده‌اند.
 
کپی