اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

ثبت 2 روز بدون فوتی کرونا در سمنان/ واکسیناسیون 80درصدی در استان

ثبت 2 روز بدون فوتی کرونا در سمنان/ واکسیناسیون 80درصدی در استان

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان از ثبت دو روز بدون فوتی کرونا در شهرستان‌های شش‌گانه تحت‌پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر نوید دانایی در جمع خبرنگاران این استان اظهار کرد: از ابتدای فراگیری بحران کرونا تا این لحظه در مجموعه بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه، ۱۰ هزار و ۱۴ بیمار با تست مثبت کرونا بستری شدند.

وی ضمن هشدار جدی در خصوص هرگونه ساده‌انگاری در ارتباط با کاهش مبتلایان به کوید19 تصریح کرد: شناسایی موارد جدید ابتلا و بستری‌ها گویای این است که همچنان چرخه انتقال ویروس فعال است.

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس افزود:طی ۴۸ ساعت گذشته فوتی با تست مثبت کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشت درمانی سمنان نداشتیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱۶ بیمار با تست مثبت کرونا در بخش‌های اختصاص کرونا در بیمارستان های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان با بیان اینکه همچنان تعداد مراجعات سرپایی با تست مثبت کرونا بالاست افزود: ۱۰۱ بیمار با تست مثبت کرونا به شکل سرپایی طی ۲۴ ساعت گذشته در مجموعه شهرستان‌های شش‌گانه تحت‌پوشش این دانشگاه شناسایی شده است.

دکتر دانایی با بیان اینکه عادی انگادی و ساده انگادی باید کنار گذاشته شود به میزان واکسیناسیون‌ ها در استان پرداخت و گفت: تاکنون ۸۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال تحت پوشش دانشگاه  دُز اول واکسن را دریافت کردند و ۴۰ درصد این جمعیت نیز دُز دوم را دریافت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان هشدار داد: اگر مراسم اجتماعی افزایش یافته و پروتکل ها رعایت نشود، با مشکلات در بحث اپیدمی و گسترش بیماری مواجه خواهیم شد.

/ایسنا 

کپی