اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

مزایا نوبت دهی آنلاین از پزشک نسبت به روش حضوری

مزایا نوبت دهی آنلاین از پزشک نسبت به روش حضوری

در زمانی که در تمامی کشورهای جهان از جمله کشور ایران بسترهای مناسبی جهت ارائه خدمات غیر حضوری و آنلاین فراهم شده است، بسیاری از پزشکان برای کاهش مراجعات حضوری به مطب ها اقدام به نوبت دهی آنلاین کرده اند.

در حال حاضر امکان دریافت نوبت سریع از سایت های پزشکی برای بسیاری از پزشکان مطرح کشور وجود دارد. دریافت نوبت آنلاین از پزشک مزایای بسیار زیادی دارد و همین مزیت ها باعث شده اند که بسیاری از پزشکان نوبت دهی آنلاین را به نوبت دهی حضوری ترجیح دهند.

 

خدمات آنلاین پزشکی چیست؟

با توجه به اینکه در کشور ایران بسترهای مناسبی جهت ارائه خدمات غیر حضوری به مردم فراهم شده است، بسیاری از شغل ها در کشور برای افزایش خدمات خودشان اقدام به ارائه امکانات غیر حضوری کرده اند. خدمات آنلاین پزشکی، یکی از خدماتی است که در سال های گذشته بسیار در کشور ایران رواج پیدا کرده است.
خدمات آنلاین پزشکی به خدماتی گفته می شوند که در گروه پزشکی و سلامت قرار گیرند و به صورت غیر حضوری به مردم ارائه شوند. به طور مثال نوبت دهی آنلاین یکی از خدماتی است که به صورت آنلاین ارائه می شود و در گروه خدمات پزشکی و سلامت کشور ایران قرار می گیرد.
البته خدمات آنلاین پزشکی فقط به نوبت دهی آنلاین محدود نمی شود و خدمات مختلف دیگری نیز مانند ارائه مشاوره های متنی و آنلاین، انتشار مطالب پزشکی مهم برای مردم و ... در گروه خدمات آنلاین پزشکی قرار می گیرند.

نوبت دهی آنلاین؛ خوب یا بد؟

در گذشته که بسترهای ارائه خدمات غیر حضوری به مردم راه اندازی نشده بود، بسیاری از مردم زمان زیادی را برای گرفتن نوبت خالی از پزشک خودشان صرف می کردند و حتی مجبور بودند که برای دریافت نوبت پزشک به مطب پزشک در یک شهر دیگر مراجعه کنند و از کار خودشان مرخصی بگیرند.
اما کم کم نوبت دهی حضوری به نوبت دهی غیر حضوری با تلفن مطب دکترها جایگزین شد و مراجعات حضوری به مطب های پزشکان بسیار کاهش پیدا کرد؛ اما بازهم چالش هایی مانند پاسخ ندادن منشی مطب، مشکل تماس گرفتن در یک ساعت خاص برای پاسخگویی منشی و ... برای مراجعان و بیماران وجود داشت.
در این زمان امکان از طریق سایت های پزشکی مختلف روی کار آمد تا مردم بتوانند بدون مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با مطب پزشک، اقدام به دریافت نوبت از پزشک خودشان کنند. نوبت دهی آنلاین از طریق سایت های پزشکی مزایای بسیار زیادی دارد و همه این مزایا نشان می دهند که نوبت دهی آنلاین دکتر می تواند یکی از بهترین خدمات آنلاین پزشکی باشد که به بیماران و همراهان آن ها ارائه می شود.


 کدام پزشکان اقدام به ارائه خدمات نوبت دهی آنلاین می کنند؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از مردم پیش می آید این است که کدام پزشکان در کشور اقدام به ارائه خدمات نوبت دهی آنلاین می کنند؟ به طور کلی خدمات آنلاین پزشکی مانند خدمات نوبت دهی آنلاین روز به روز در حال پیشرفت است و با توجه به شرایط کرونا در کشور، بسیاری از پزشکان در کشور برای نوبت دهی مطب های خودشان، ترجیح می دهند که از بستر اینترنت استفاده کنند؛ اما هنوز هم پزشکان بسیار زیادی وجود دارند که اقدام به ارائه خدمات نوبت دهی آنلاین پزشکی نکرده اند.
در حال حاضر به طور دقیق مشخص نیست که کدام پزشکان در سطح کشور اقدام به ارائه خدمات دریافت نوبت آنلاین از پزشک کرده اند؛ اما معمولا آمارها نشان می دهند که بیشترین پزشکانی که اقدام به ارائه خدمات آنلاین پزشکی می کنند، در شهرهای بزرگ کشور مانند تهران، اصفهان، شیراز، اهواز و ... حضور دارند.
 

دریافت نوبت سریع از سایت های پزشکی

یکی از مزیت های دریافت نوبت آنلاین از پزشکان این است که افراد می توانند در سریع ترین زمان ممکن اقدام به دریافت نوبت از سایت های پزشکی کنند. دریافت نوبت از سایت های پزشکی بدون معطلی انجام می شود. البته بعضی از سایت های پزشکی در زمان باز کردن نوبت پزشکان با اختلال هایی هم مواجه می شوند که این موضوع به دلیل افزایش مراجعات به این سایت های پزشکی می باشد.
اما به هر حال دریافت نوبت از سایت های پزشکی در سریع ترین زمان ممکن امکان پذیر است و از طرفی بیماران و همراهان آن ها نیازی به مراجعه حضوری و صرف وقت زیادی برای رفت و آمد تا مطب پزشک را ندارند و می توانند تنها با چند کلیک ساده اقدام به دریافت نوبت سریع از سایت های پزشکی کنند.

مزایای دریافت نوبت آنلاین از پزشک

دریافت نوبت آنلاین از پزشک دارای مزایای بسیار زیادی است. همه این مزایا باعث شده اند که بسیاری از پزشکان به نوبت دهی آنلاین از طریق سایت های پزشکی و یا سایت های بیمارستان ها روی بیاورند. از جمله مزایای دریافت نوبت آنلاین از پزشک می توان به موارد زیر اشاره کرد:


  • دریافت نوبت آنلاین از پزشک به صورت 24 ساعته
  • یکی از مزایای اصلی نوبت دهی آنلاین این است که افراد در هر ساعت از شبانه روز می توانند اقدام به دریافت نوبت از پزشک به صورت آنلاین کنند؛ اما دریافت نوبت حضوری فقط در زمان های خاصی انجام می شود.
    کاهش رفت و آمدها در دوران شیوع ویروس کرونا
  • در دوران شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بسیاری از خدمات سازمان ها و دولت به صورت آنلاین و غیر حضوری ارائه می شوند. مطب های پزشکان از جمله محل های پر رفت و آمد و در عین حال پرخطر برای شیوع بیماری کرونا است. به همین خاطر افراد می توانند بدون مراجعه حضوری و فقط با چند کلیک ساده در سایت های پزشکی، اقدام به دریافت نوبت از پزشک به صورت آنلاین کنند.
  • دریافت نوبت بدون مراجعه حضوری و با کمترین معطلی

یکی از مشکلاتی که معمولا بیماران برای دریافت نوبت مواجه بودند، معطلی بسیار زیادی بود که برای دریافت نوبت ایجاد می شد؛ اما خوشبختانه در روش نوبت دهی آنلاین مشکل مربوط به معطلی بیماران در مطب ها رفع شده است و افراد می توانند در کمترین زمان ممکن اقدام به دریافت نوبت از پزشک کنند.

کپی