اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

صالحی‌امیری: پارالمپیک با خسروی‌وفا هویت یافت

صالحی‌امیری: پارالمپیک با خسروی‌وفا هویت یافت

رییس کمیته ملی المپیک گفت: پارالمپیک با حضور «محمود خسروی‌وفا» هویت یافت و کسب بهترین نتایج در عرصه‌های جهانی و پاراآسیایی به خاطر خون شهیدان است.

 «سیدرضا صالحی‌امیری» امروز (شنبه) در هفته پارالمپیک و به نامگذاری این روز اشاره کرد و افزود: امروز، روز غرور و قدرت ملی است و این پیام را از آنجا به تمام ایرانیان جهان انتقال می‌دهیم.

صالحی‌امیری اظهار داشت: این که ورزشکاران معلول غرور و غیرت ایرانیان را به نمایش می‌گذارند و پرچم کشور را به اهتزاز در می‌آورند، باید قدردان زحمات آن‌ها بود.  هر چند در ظاهر معلولیت جسمی دارند، اما در باطن قهرمانان کشورمان، درس غیرت و غرور را به ما می‌آموزند.

رییس کمیته ملی المپیک افزود: این ورزشکاران اگر چه به ظاهر متفاوت هستند، اما در باطن بسیار بزرگ هستند، فراموش نکنیم اگر این نتایج توسط این ورزشکاران به دست می‌آید به خاطر خون شهیدان است.

صالحی امیری می‌گوید: پارالمپیک با حضور خسروی‌وفا هویت یافت و مرحوم سیامند رحمان هم بارها پرچم کشورمان را به اهتزاز در آورد. باید مقابل قهرمانان جانباز و معلول سر تعظیم فرود آورد.

آیین هفته پارالمپیک امروز با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سرپرستان معاونت‌های این وزارتخانه، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و برخی رییسان فدراسیون در آکادمی ملی المپیک برگزار شد./ ایرنا

کپی