اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

حمل وسایلتان را به روبات "گیتا" بسپارید

حمل وسایلتان را به روبات "گیتا" بسپارید
بیتا میرعظیمی خبرنگار

حمل وسایل خود را به روبات "گیتا" سپرده و با خیالی آسوده به کارهای روزمره خود برسید.

مردم سراسر جهان از حمل وسایل در مسیرهای مسافرتی و خریدهای روزانه بیزار بوده و در مسافت های طولانی نیز تا حد امکان از خریدهای زیاد طفره رفته و تلاش می کنند حداقل وسایل موردنظر را با خود حمل کنند. 
حال در چنین شرایطی تصور کنید دستگاهی هوشمند کنارتان حضور داشته و تمام وسایل شما را با خود حمل کند. این ایده فناورانه در حال حاضر به منصه ظهور رسیده و دو نسخه هوشمند از روبات های حمل و نقل با نامهای gita و gitamini به کمک مردم آمده است.

روبات گیتا با فضای ذخیره سازی 2630 اینچ مکعب، تا 40 پوند از وسایل موردنظر شما را حمل می کند. این میزان تقریبا 10 روز از مواد غذایی شما را پشتیبانی می کند.

از طرفی نسخه کوچکتر روبات گیتا با نام " gitamini " با فضای ذخیره سازی990 اینچ مکعب، قادر به حمل روزانه 20 پوند وسایل بوده و تقریبا مواد غذایی 5 روز یک فرد را پشتیبانی می کند.  
باتری این دو روبات هوشمند به گونه ای طراحی شده است تا حداقل در یک سفر کامل دوام آورد.  روبات گیتا با هر بار شارژ شدن 4 ساعت یا (12 مایل) و نسخه کوچکتر آن تا 7 ساعت (21 مایل) حرکت کرده و وسایل موردنیاز کاربران را به سهولت حمل می کند.

هر دو نسخه روبات ها،از باتری های لیتیوم یونی تشکیل شدند تا تنها در زمانی برابر2 ساعت بار دیگر شارژ شوند. این قابلیت موردتوجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است؛ چرا که در هنگام پیاده روی طولانی و در هنگام اتمام شارژ باتری، زمان کافی برای شارژ مجدد را خواهند داشت. 

اما حمل بار تنها قابلیت های این دو روبات هوشمند نیست. چرا که همزمان این سیستم ها از فناوری وای فای  و بلوتوث پشتیبانی می کنند. همچنین تلفن همراه شما را از طریق یک درگاه USB-A شارژ کرده و همزمان موسیقی نیز پخش می کند.

 برای راه اندازی این فناوری تنها کافی است اپلیکیشن آن را درتلفن همراه خود نصب کرده و مسیرهای موردنظر خود را در آن ثبت کنید. این سیستم با بهره گیری ازهوش مصنوعی مسیر موردنظر کاربر را شناسایی کرده و وی را در هر مکانی دنبال می کند. این سیستم در عین حال موانع مسیر را شناسایی کرده و به سهولت از آن ها گذر می کند.

در صورت تمایل به خرید این روبات های حمل بار، می توانید به وب سایت رسمی gita مراجعه کرده و این سیستم جمع و جور و هوشمند را با قیمتی برابر1850 دلار سفارش داده و خریداری کنید.


 

کپی