اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

حزب‌الله لبنان: آمریکا دنبال انتقام از شکست خود در افغانستان است

حزب‌الله لبنان: آمریکا دنبال انتقام از شکست خود در افغانستان است

حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن انفجار انتحاری روز جمعه در مسجد شیعیان قندهار اعلام کرد آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان، کشتار و ویرانی در افغانستان به دنبال انتقام از شکست خود در این کشور است.

 به نقل از المیادین، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای در واکنش به این حمله تروریستی که بزرگترین مسجد شیعیان در قندهار افغانستان  را هدف گرفت، اظهار داشت که "یکبار دیگر ، گروه تروریستی وهابی داعش مرتکب قتل عام وحشیانه‌ای شد و چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای مستلزم تحرکات گسترده و فوری است. "

این حزب افزود: مسئولیت ویژه‌ای بر عهده مقامات افغانستان است تا قاتلان را تعقیب کرده و مجازات عادلانه‌ای برای آنها اعمال کنند.

حزب الله در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که مقامات مسلمان افغانستان باید اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای جلوگیری از جنایت‌های جدید انجام دهند.

حزب الله از مقامات افغان خواست تا حفاظت لازم برای نمازگزاران را به عمل آوردند و افزود: "ترک خانه‌های خدا و بندگان آسیب پذیر او نباید هدفی سهل برای گرگ‌های انسان‌نما که توسط آمریکا رها شده‌اند، باشد."

حزب الله همچنین در بیانیه خود تأیید کرد که "آمریکا به تلافی ناکامی و شکست خود پس از 20 سال اشغالگری در افغانستان این قاتلان و کشتار و ویرانی را در افغانستان به جا گذاشت."/ ایسنا

کپی