اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

آقاتهرانی: تحقق مطالبات چهارمحال و بختیاری با جدیت پیگیری می‌شود

آقاتهرانی: تحقق مطالبات چهارمحال و بختیاری با جدیت پیگیری می‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برای پیگیری مطالبات و رفع مشکلات چهارمحال و بختیاری از راهکارهای موجود در مجلس و رسالت نظارتی مجلس بر قوه مجریه استفاده می شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی عصر جمعه در نشست جمع‌بندی سفر سه روزه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مطالبات بسیاری در این سفر از سوی مسوولان و گروه‌های مردمی مطرح شد که برای تحقق شان در آن بخشی که مربوط به مجلس و کمیسیون فرهنگی است دخالت کرده و از فرصت‌های موجود برای انقلاب و مردم استفاده می‌کنم.

وی با بیان اینکه به اموری که مربوط به مردم و نظام است اهمیت می‌دهیم و از تمام توان برای پیگیری آن استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: هیچگاه از نفود خود در مجلس برای امور شخصی استفاده نکرده‌ام و حتی همان خودرویی هم که به نمایندگان دادند را دریافت نکردم و علت آن را کتبی به مجلس ارائه دادم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای پیگیری مطالبات این استان اعضایی را به کمیسیون‌ها و کمیته‌های مختلف مجلس مامور می‌کنیم تا بتوانیم بخشی از مطالبات و دغدغه‌های موجود را به خوبی پاسخ دهیم و برای بخش دیگری از خواسته‌ها که مربوط به قوه مجریه است نیز از رسالت نظارتی خود برای رفع مشکلات و تحقق مطالبات مردم استفاده می‌کنیم.

آقاتهرانی با تاکید بر ورود همگان به عرصه و فرهنگسازی در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت‌های بی شماری در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری است که برای بهره‌گیری از آن باید برنامه‌ریزی کرد و از آن منبع درآمد ساخت.

وی گفت:به طور جدی مطالبات این استان را پیگیری می کنیم و پای آن می‌ایستیم و وقتی کار قطعی شد نتایج آن را به مردم اعلام می‌کنیم.

آقاتهرانی با تاکید بر ضرورت خدمت برای رضا خدا، افزود: تلاش کنیم کار برای غیر خدا انجام ندهیم و از امام جمعه شهرکرد درخواست می‌شود تا در فواصل زمانی کارگروه‌های شکل گرفته را دور هم جمع کند و از نتایج پیگیری‌ها و برنامه‌ها گزارشی گرفته شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری به‌عنوان دومین استان کشور  میزبان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان ملی شامل معاونان وزیران میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی از چهارشنبه شب تا روز جمعه بود و در این مدت با برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور فعالان فرهنگی، مدیران، کارشناسان و صاحب‌نظران مطالبات، مشکلات و مسائل فرهنگی این استان مورد بررسی قرار گرفت.
برگزاری شورای فرهنگ عمومی، تشکیل کارگروه‌های تخصصی، بازدیدهای میدانی با حضور کارشناسان خبره در شهرستان‌های شهرکرد، سامان، ‌بن، بروجن، فارسان و لردگان و امضای سند نهایی سفر از دیگر برنامه‌های سفر سه روزه اعضای کمیسیون فرهنگی به چهارمحال و بختیاری بود.
چهارمحال و بختیاری ۱۰ شهرستان با نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد./ ایرنا

کپی