اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

الگوی بانوان متفاوت از گونه‌های مختلف افراطی و تفریطی باشد

الگوی بانوان متفاوت از گونه‌های مختلف افراطی و تفریطی باشد

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری،گفت:الگویی که به عنوان الگوی سوم می خواهیم به دختران و زنان ارائه بدهیم باید متفاوت از گونه های مختلف افراطی و تفریطی، باشد.

انسیه خزعلی روز جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، اظهار کرد: در حقیقت نمونه و الگوی بانوان بایستی معیار و چارچوب دقیق و مشخصی داشته باشد که از سلایق، کندروی ها و تندروی ها محفوظ بماند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، افزود: این الگو را باید با بصیرت و درایت و با توجه به شرایط زمان و مکان به بانوان منتقل کنیم. الگوی ما در این صورت می تواند جاذبه ای که در اسلام و روایات ذکر می شود را داشته باشد.

وی یادآور شد: در جلسات متعددی که با بانوان استان فارس از جمله هنرتمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان، تشکل‌های غیردولتی و همچنین دیداری که با بانوان عشایر در اطراف شیراز داشتیم، متوجه ظرفیت و توانمندی بالای بانوان استان فارس شدیم که انشالله  با به منصه ظهور رساندن این توانمندی‌ها، حرکتی در قشر بانوان ایجاد شود تا با توانایی، تلاش و ایده‌های نو شاهد کاهش بسیاری از آسیب ها و مشکلات در حوزه بانوان باشیم‌.

خزعلی ادامه داد: بسیاری از این آسیب‌ها در طول زمان به وجود آمده است و به سرعت نمی توان آنها را رفع کرد اما می‌توانیم از پیشرفت و صعودی شدن سیر آنها جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه اشتغالزایی نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های مربوط به حوزه زنان دارد، گفت: خوشبختانه حرکت های خوبی در استان فارس برای ایجاد اشتغالزایی در حوزه بانوان صورت گرفته است و شاهد فعالیت بانوان در عرصه های مختلف هستیم.
خزعلی عنوان کرد: در بسیاری از صنعت‌ها از جمله صنایع دستی و خانگی و کشاورزی بانوان جلودار هستند و زنان و دختران هم خودشان مشغول به فعالیت هستند و هم به عنوان کارآفرین به شمار می‌روند. خوشبختانه بانوان فعال استان فارس در حوزه های مختلف شناسایی شدند و قطعا تمام تلاش خود را برای حمایت از آنها به کار می‌گیریم.
وی ادامه داد: ما در استان فارس از بسیاری از بانوان خیر که دست اندرکار اشتغالزایی و کمک به نیازمندان هستند، بهره می‌بریم که امیدواریم بانوان خیر، این کار را با ارتباطاتی که برقرار می‌کنند وسعت دهند.
خزعلی یادآور شد: همچنین در این استان پهناور از بانوان ورزشکار مدال آور که موجب افتخار کشور شدند برخوردار هستیم. این قهرمانان ورزشی توانستند با حفظ عفاف و شئونات و ارزش‌های اسلامی در سطح ملی و بین المللی بدرخشند و نیاز است که مشکلات آنها را رفع شود.
وی افزود: مجموعه ورزشی بانوان در شهر شیراز فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد و همچنین با کمبود مجموعه ورزشی ویژه زنان و دختران در استان فارس رو به رو هستیم که در این سفر مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به منظور ساخت هشت ورزشگاه در استان فارس و بازسازی ورزشگاه حجاب اختصاص یافت. امیدواریم این برنامه ها هرچه سریعتر محقق شود.
خزعلی ادامه داد: بحث سبک زندگی و نگاه به خانواده ، جمعیت و اخلاق در خانواده نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است که بانوان فارس طرح و ایده هایی برای این موارد مطرح کردند که امیدوارم بتوانیم از این ایده ها و طرح ها به نحو احسن بهره ببریم.
وی اعلام کرد: استاندار فارس هم برای حمایت از بانوان در رفع برخی از نیازهای آنها اعلام آمادگی کردند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، بیان داشت: تعارضی که در زندگی بین کار و مسئولیت خانواده وجود دارد به عنوان یکی از مشکلات بانوان در استان فارس مطرح شد که قرار است با  ارائه طرح‌هایی مانند کار نیمه وقت این تعارض را کاهش بدهیم تا موجبات ارتقا سطح زندگی بانوان فراهم شود.

خزعلی همزمان با سفر استانی دولت به فارس با حضور در شیراز و بیضا به بررسی مسائل و مشکلات بانوان استان پرداخت. وی جمعه در پایان سفر سه روزه به استان، راهی تهران شد./ ایرنا

کپی