اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

درخواست مردم زلزله‌زده اندیکا از محسن رضایی چه بود؟

درخواست مردم زلزله‌زده اندیکا از محسن رضایی چه بود؟

معاون اقتصادی رئیس جمهور از منطقه زلزله‌زده اندیکا بازدید کرد.

محسن رضایی امروز (جمعه) با حضور در روستای سرشط از بخش چلو در منطقه اندیکا از منازل زلزله‌زده، دیدن کرد.

به گزارش ایسنا، معاون اقتصادی رئیس جمهور با مردم نیز به گفت و گو پرداخت و درخصوص جبران خسارت وارده به آن ها در پی زلزله‌ اخیر در اندیکا، قول پیگیری داد.

همچنین مردم در دیدار با محسن رضایی، از او خواستند باتوجه به در پیش بودن فصل زمستان، رسیدگی فوری به وضعیت آن ها شده و امکانات بیشتری برای آن ها فراهم شود.

در این بازدید، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و کشوری، معاون رئیس جمهور را همراهی داشتند.

محسن رضایی: باید در کمک به مردم زلزله‌زده اندیکا سرعت بیشتری داشته باشیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این که مردم زلزله زده اندیکا نگرانی فصل پاییز و زمستان و بارندگی را دارند که به حق است، گفت: باید در کمک به این مردم سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.

محسن رضایی در جریان بازدید از منطقه زلزله زده اندیکا در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: در زلزله اخیر هر چند مردم کشته نشدند ولی تعدادی زخمی شدند و مسئله مهم این است که خانه های این جا بسیار ضعیف بوده و اکثرا تخریب شدند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: خانه های این روستا چوبی و سنگی بوده و اکنون مردم بیرون از خانه ها در چادرهایی که هلال احمر، استانداری و گروه های جهادی اهدا کرده اند، زندگی می کنند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور بیان کرد: امشب ستاد بحران استان را داریم که در خصوص آسیب های وارده از این زلزله تصمیم گیری می شود.

وی عنوان کرد: به خانه های مردم، دام و کشاورزی مردم آسیب وارد شده است. اگرچه استاندار و فرمانداران منطقه فعال بودند و حضور فعالانه داشتند اما مردم نگرانی فصل پاییز و زمستان و بارندگی را دارند که به حق است. امشب سعی می کنیم در ستاد بحران استانداری تصمیمات خوبی گرفته شود و باید در کمک به مردم سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ را پیگیری کرد

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری آخرین وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری را پیگیری کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از دفتر معاون اقتصادی رییس‌جمهوری، محسن رضایی در ارتباط تصویری با اهالی مناطق زلزله‌زده بازفت کوهرنگ چهارمحال و بختیاری گفت: به مسوولان اعلام شد تا   پیگیری‌ها به‌صورت جدی دنبال شود.

وی تاکید کرد: استانداری‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری را فعال می‌کنیم و نمی‌گذاریم مردمی که پیش‌قدم دفاع از وطن بودند در مناطق زلزله‌زده، مظلوم و تنها بمانند.

به گزارش ایرنا، محمود نقدی‌پور به‌عنوان نماینده ویژه محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهوری روز پنجشنبه وارد شهرستان کوهرنگ شد و از نزدیک مشکلات مردم این منطقه زلزله‌زده را پیگیری کرد.

وی در این سفر علاوه بر بازدید میدانی از شهر چلگرد و روستاهای شهرستان کوهرنگ، از نزدیک با مردم این مناطق دیدار و گفتگو کرد.

نقدی‌پور همچنین گزارش مفصلی از حجم و میزان خسارت‌ها از سوی فرماندار و امام جمعه شهرستان کوهرنگ برای ارائه به معاون اقتصادی رییس‌جمهوری دریافت کرد.

در ادامه، نقدی‌پور با حضور در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ، در تماس تصویری با معاون اقتصادی رییس‌جمهوری، گزارشی از وضعیت مناطق زلزله‌زده و مطالبات مردم این مناطقه را به محسن رضایی ارائه داد.

براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۰۶:۰۹ دقیقه صبح دوشنبه ۱۲ مهرماه جاری مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.

این زمین لرزه در ۳۳ کیلومتری چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به محل وقوع این زلزله، شهرکرد با ۱۰۲ کیلومتر و اهواز با ۱۵۸ کیلومتر گزارش شد.

این زلزله اگرچه خسارت جانی در پی نداشت اما خسارت‌هایی به واحدهای مسکونی، تاسیسات زیرساختی و فنی شهرستان وارد کرد.

پس از وقوع زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتر چلگرد، ۵۵ پس‌لرزه به ثبت رسید که چهار مورد آن بیش از چهار ریشتر بود و بر تشدید خسارت‌های ناشی از زلزله اصلی منجر شد.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است./ ایسنا

کپی