اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ارمغان غربی‌ها برای ملل مختلف غارت و اشغال بوده است

ارمغان غربی‌ها برای ملل مختلف غارت و اشغال بوده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در شرایطی که دشمن تلاش دارد بر اذهان و قلوب مردم تأثیر بگذارد باید هوشیار باشیم و فریب توطئه‌های بدخواهان و غرب را نخوریم.

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، امروز (جمعه-۲۳ مهرماه) در یادواره شهید «الله کرم محمود صالحی» در میان عشایر روستای اورگان شهرستان چادگان اظهار کرد: بیان شجاعت‌ها، دلاوری‌ها، حماسه آفرینی‌ها و ایثارگری‌های عشایر قابل توصیف نیست چرا که نقش عشایر در حفظ امنیت کشور در ادوار مختلف تاریخ مثال زدنی بوده است.

وی گفت: تاریخ عشایر پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شامل دو دوره متفاوت است که یک دوره بعد از استقرار رژیم منحوس پهلوی و یک دوره هم در زمان حکومت‌های پیش از سلطنت پهلوی است. تا قبل از حکومت پهلوی همیشه قوای مسلح کشور از عشایر شکل می‌گرفت و قوای مسلح ثابت کشور تنها حدود دو هزار نفر بودند که وظیفه حفاظت از ارگ سلطنتی را برعهده داشتند و در این زمان این عشایر بودند که در هنگام هجوم بیگانگان به کشور به میدان‌های نبرد می‌شتافتند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: حتی بعد از واقعه کربلا در خونخواهی از امام حسین(ع) عشایر قبل از قیام مختار ثقفی قیام کردند که در حادثه‌ای توسط مأموران محلی به شهادت رسیدند و این موضوع در تاریخ ثبت شده است.

سلیمانی ادامه داد: عشایر در ادوار مختلف نسبت به حفظ تمامیت ارضی و باز پس گرفتن خاک کشور از بیگانگان در میدان نبرد حاضر بودند و جمعیت قابل توجه ساکن عشایر به ویژه عشایر بختیاری در کشورهای همسایه هم اکنون به همین سبب است و از این موضوع نشأت گرفته است.

وی تصریح کرد: اولین بار آقامحمدخان قاجار با تکیه بر اینکه ایل قاجار به تنهایی می‌تواند امنیت کشور را حفظ کند، عشایر را پراکند و ضربه کاری را بر نقش‌آفرینی عشایر، رضاخان پهلوی وارد کرد و به این ظرفیت امنیت‌بخش کشور پایان داد.

پهلوی اول علاوه بر تصرف زمین‌های حاصلخیز تمام هم و غم خود را بر تجهیز ارتش صد هزار نفره قزاق گذاشت، همان ارتشی که سلطنت طلبان از آن به عنوان یک افتخار یاد می‌کنند اما همین ارتش مجهزِ آن روز در جنگ جهانی دوم در برابر تجاوز انگلیس از جنوب و تجاوز روس‌ها از شمال حتی یک فشنگ هم برای دفاع از کشور شلیک نکرد و همین قشون رضاخانی با فروختن سلاح خود به مردم، پول گرفته و به سمت خانه‌های خود فرار کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: به همین دلیل عشایر بختیاری هیچ گاه رژیم پهلوی را به رسمیت نشناختند و به رژیم طاغوتی پهلوی ملحق نشدند که سبب شد رضاخان بزرگان عشایر مانند علیمردان خان بختیاری را به شهادت برساند.

وی ادامه داد: در قیام ۱۵ خرداد زمانی که رژیم پهلوی قصد داشت امام خمینی(ره) را تبعید کند، رئیس ایل پاپی به امام راحل تلگراف زد و اعلام کرد عشایر آماده هستند که به فرمان شما در دفاع از مرجعیت در برابر رژیم پهلوی قیام مسلحانه کنند که امام در پاسخ ضمن تشکر و عدم توصیه به قیام مسلحانه، فرمودند «عشایر ذخایر حضرت بقیه الله هستند» و اسناد این مکاتبات هم اکنون موجود است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: دفاع مقدس تاریخی سراسر مشحون از فداکاری‌های عشایر سراسر کشور است، مانند بزرگانی همچون سردار حاج قاسم سلیمانی که افتخار جهان اسلام است. ایشان از ایل محمد سلیمانی و بختیاری بوده که به فارس و از آنجا به کرمان مهاجرت کرده‌اند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با استفاده از ماهواره و فضای مجازی قصد دارد تاریخ را تحریف کرده و اذهان و اراده مردم ایران را متزلزل کند چرا که می‌داند این پایداری و امید به آینده مردم ایران است که سبب پیروزی ایشان در برابر جهانیان شده است.

وی تاکید کرد: دشمن می‌خواهد انقلاب اسلامی را متوقف کند تا جهان اسلام و کشور ما را بار دیگر زیر سیطره خود قرار دهد، اما مردم باید ببینند تاکنون آمریکا و کشورهای غربی در کشورهایی که پا گذاشتند آیا خدمتی کرده‌اند یا فقط چپاول، غارت، اشغال و کشتار را به همراه داشته‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اظهار کرد: امروز دشمنان ادعا می‌کنند دلسوز مردم ایران هستند در حالی که آن‌ها دلسوز مردن خودشان هم نیستند بلکه تنها دلسوز کارتل‌های بزرگ نفتی، منافع سرمایه داران و صهیونیست‌ها هستند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: امروز کشور دچار مشکلاتی شده است، اما ایران اسلامی به برکت خون شهدا جزیره امن و باثبات جهان است، امنیت ما بر بستر خون مطهر شهدا و نه متکی بر امکانات مادی است و با این امنیت، مردم و نظام اسلامی بر مشکلات فائق خواهند آمد./ ایسنا

 

 

 

 

 

 

 

کپی