اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

فرمانده انتظامی شرق تهران: قانون برخورد با مجرمین نقص دارد

فرمانده انتظامی شرق تهران: قانون برخورد با مجرمین نقص دارد

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: پلیس با تمام توان با مخلان امنیت و مجرمین برخورد می‌کند ولی نقص قانون برخورد با مجرمین باعث می‌شود که این افراد به اندازه جرم ارتکابی، مجازات نبینند.

سردار کیومرث عزیزی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه ورامین که به مناسبت هفته نیروی انتظامی صورت گرفت اظهار داشت: پلیس در تمامی ابعاد تلاش دارد تا با مخلان نظم و امنیت برخورد کند ول قانون برخورد با مجرمین با نواقصی همراه است که به تجدید نظر نیاز دارد و مجرمین به اندازه جرم خود مجازات ببینند تا از تکرار آن اجتناب کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه استحفاظی فرماندهی شرق استان تهران گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر، عوامل انتظامی شرق استان تهران طی یکسال گذشته با شناسایی و انهدام ۱۵ باند قاچاق، ۴ هزار و ۹۲۵ کیلوگرم مواد مخدر را کشف، هزار و ۶۰۰ نفر فروشنده خرد مواد مخدر را دستگیر و ۲ هزار و ۹۰۰ معتاد متجاهر را از سطح شهر جمع‌آوری کند.

سرهنگ عزیزی افزود: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا، بیش از  هزار و ۲۵۲ میلبارد ریال کالای قاچاق و بیش از ۹ میلیارد و ۸۵۶ میلیون ریال کالای احتکاری در مناطق مختلف شرق استان تهران کشف شد.

وی از کاهش ۵۰ نفری تلفات جاده ‌ای نسبت به سال قبل در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران نسبت به سال قبل خبر داد.
عزیزی گفت: با اجرای ۳۵ طرح امنیتی در مناطق مختلف شرق استان تهران طی یک سال گذشته و پاکسازی مناطق آلوده، بیش ا ۸۴ درصد از سرقت‌های رخ داده در این بخش از استان تهران کشف شد.

فرماندهی انتظامی شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

هفدهم تا بیست و چهارم مهر هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است./ ایرنا

 

 

 

کپی