اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

قریب۷۸ هزار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری شدند

قریب۷۸ هزار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تاکنون ٧٧ هزار و ۹۵۱ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری شدند.

دکتر ارسلان سالاری در جمع اعضای نظام پزشکی گیلان با حضور رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور در رشت با اشاره به اجرای واکسیناسیون به گروه های هدف در این استان اظهار داشت: تاکنون افزون بر یک میلیون و ۷۴۷ هزار نفر در گیلان معادل ۷. ۸۲ درصد دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی با اشاره به تزریق دز دوم واکسن کرونا به بیش از ۷۳۴ هزار نفر معادل بیش از  ۳۶ درصد در گیلان افزود: ٧٧ درصد از "۱۷۶ هزار نفر دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه ١٢ تا ١٨ سال" در این استان واکسن کرونا را دریافت کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان بیان داشت: معیوب بودن زیرساخت های بهداشتی درمانی و ناتمام ماندن پروژه های بهداشتی درمانی از جمله چالش های این دانشگاه است.

وی در ادامه با اشاه به اختلاف دریافتی بین پزشکان عمومی با پزشکان تخصصی متذکر شد: وجود اختلاف دریافتی در بخش دولتی و خصوصی موجب روی آوردن پزشکان به بخش خصوصی می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این جلسه عدم افزایش تعرفه پزشکی متناسب با افزایش تورم در جامعه و پایین بودن تعرفه دریافتی پزشکان، داروسازان و دندانپزشکان عمومی را از مشکلات شاغلان این حرفه بیان کرد.

نائب رییس سازمان نظام پزشکی گیلان نیز در این جلسه بر ضرورت فعال کردن کمیته ساماندهی وضعیت سزارین در کشور تاکید کرد.

دکتر رضا قنبرپور مقدم افزود: موضوع رسیدگی به تخلفات قصور پزشکی بر عهده سازمان نظام پزشکی از سال ٨٣ تاکنون تفهیم نشد، بالاخره نقش پزشکی قانونی چیست، پزشکی قانونی تنها می تواند در زمینه دیه و ارش دیه دخالت کند./ ایرنا

کپی