اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

سرلشکر سلامی: نیروی دریایی سپاه به مرز آمادگی رزمی عملیاتی «واکنش سریع» رسیده است

سرلشکر سلامی: نیروی دریایی سپاه به مرز آمادگی رزمی عملیاتی «واکنش سریع» رسیده است

فرمانده کل سپاه گفت: یگان‌های رزمی شناوری، تکاوری و بسیج دریایی نیروی دریایی قادر هستند در مواجهه با هر تهدیدی با هر مقیاسی، در هر نقطه‌ای «واکنش سریع» نشان داده و قاطعانه به آن پاسخ دهند.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز به منظور بازدید و بررسی روند رو به رشد سطح آمادگی‌های دفاعی – رزمی یگان‌های نیروی دریایی سپاه مستقر در جزایر خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز به جنوب کشور سفر کرد.

وی در این بازدید با اشاره به مثبت ارزیابی نمودن سطح آمادگی‌های توان رزمی یگان‌های عملیاتی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ظرف این سال‌های اخیر بخصوص سه سال گذشته نیروی دریایی سپاه به واسطه همت بلند فرماندهان این نیرو و مشخصاً فرمانده محترم نیروی دریایی سپاه، برادر عزیزم سردار تنگسیری و همرزمانشان، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در تمام عرصه‌های قدرت در نیروی دریایی سپاه بالاخص ساخت و تولید شناورهای پیشرفته، پهپادهای برد بلند و موشک‌های هدایت شونده دریا پایه در کلاس‌های مختلف، داشته‌اند.

فرمانده کل سپاه افزود: نیروی دریایی سپاه با استفاده از سامانه‌های نوین جنگالی توانسته اشرافیت کاملی بر جغرافیای خلیج فارس و تنگه هرمز به دست آورد که این مهم امروز از افتخارات نیروی دریایی ما است.

سرلشکر سلامی گفت: نیروی دریایی سپاه در آینده‌ای نزدیک به یک نیروی مسلم در تراز انقلاب اسلامی و قاطع برای دفاع از منافع حیاتی کشور عزیزمان در دریا خواهد رسید و به قدرت تعقیب دشمن در اعماق طولانی‌تر دست پیدا خواهد کرد.

وی ابراز داشت: دشمنان ما باید به این درک از واقعیت قدرت تهاجمی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران و سپاه برسند که در سیاست‌ها و راهبردهای دفاعی ما هیچ‌گونه عملی، از هیچ دشمنی، در هیچ نقطه‌ای با هیچ مقیاسی نیست که قابل تحمل باشد و ما را وادار به واکنش‌های سرسختانه، قاطعانه و سریع نکند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش‌های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده و سریع است، اظهار کرد: ما برای هر سناریویی آمادگی داریم و همانگونه که امروز بخشی از این آمادگی‌ها در کرانه‌های خلیج نیلگون همیشه فارس مشاهده می‌شود و آمادگی‌های لازم در عرصه‌های مختلف قدرت دفاعی ما وجود دارد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه امروز نیروی دریایی سپاه، با توکل بر خداوند متعال و مجاهدت فرمانده و رزمندگان دریا دل آن با استفاده از توان و ظرفیت بالای فکر، خلاقیت و دانش افسران جوان و انقلابی‌اش برای طراحی، ساخت و تولید هر سازه مورد نیاز راهبرد دفاعی کشورمان، تصریح کرد: همه سامانه‌های استفاده شده در نیروی دریایی سپاه اعم از موشکی، پدافندی، جنگالی، پهپادی، زیر سطحی کاملاً بومی و تولید داخل می‌باشد و یگان‌های رزمی شناوری، تکاوری و بسیج دریایی نیروی دریایی ما در سطحی از آمادگی‌های فوق‌العاده به سر می‌برند که می‌توانند به هر تهدیدی با هر مقیاسی، در هر نقطه‌ای «واکنش سریع» و محکم، پاسخ دهند./ مهر 

 

 

 

 

 

 

 

کپی