اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

توقیف ۵۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

توقیف ۵۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از عملیات مسلحانه تکاوران انتظامی استان با قاچاقچیان مواد مخدر در محور ایرانشهر به مهرستان و کشف ۵۳۰ کیلوگرم مواد مخدر در این درگیری خبر داد.

 سردار احمد طاهری اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از مناطق مرزی استان به شهرستان‌های ایرانشهر و مهرستان و سپس قاچاق آن به نقاط مرکزی کشور را دارند.

وی افزود: در این رابطه شب گذشته جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداخته و سرانجام اعضای این باند مسلح را که با دو دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در حال جا به جایی محموله مواد مخدر، در محور اصلی ایرانشهر- مهرستان بودند شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطارهای صادره سمت آنها تیراندازی کرده و با سرعت به یک مسیر فرعی تغییر مسیر دادند که پس از طی مسافتی بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروهای حامل مواد به ارتفاعات منطقه متواری شدند.

وی بیان داشت: تکاوران پلیس در این عملیات مقتدرانه یک نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی آنان، مقدار ۳۵۶ کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک و ۱۷۳ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش مجموعاً به مقدار ۵۳۰ کیلو و ۵۰۰ گرم به همراه یک قبضه سلاح کلاش با ۲۳ فشنگ جنگی کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای متواری این باند، خاطرنشان کرد: مأموران نیروی انتظامی استان در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد افیونی حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمانسوز از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.مهر

 

کپی