اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

فرماندار: ۶۰ درصد مصوبات سفر استاندار در خوشاب در حال اجراست

فرماندار: ۶۰ درصد مصوبات سفر استاندار در خوشاب در حال اجراست

فرماندار خوشاب گفت: سفر استاندار به این شهرستان غربی خراسان رضوی در اواخر اردیبهشت امسال ۵۰ مصوبه داشت که تاکنون ۶۰ درصد آنها اجرایی شده است.

امان الله خدمتگزار روز پنجشنبه در نشستی با مسوولان شهرستان خوشاب افزود: مصوبات سفر استاندار خراسان رضوی در بخش های مختلف روستایی، شهری، راهسازی، آب و فاضلاب، کمک به محرومان و حوزه شهرداری ها بود که برای دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق مصوبات، مسوولیت‌سازی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: دیگر مصوبات سفر استاندار به این شهرستان نیز بر مبنای برنامه ریزی زمانبندی شده، با پیگیری مستمر و همراهی مدیران قابلیت اجرایی پیدا خواهد کرد.

فرماندار خوشاب گفت: اعتبار مورد نیاز برای اجرای برخی از طرح ها در کمیته برنامه ریزی مطرح و از بودجه سال جاری پیش بینی شده و اکنون در حال مبادله موافقت نامه از طریق ادارات کل مربوطه است.

خدمتگزار افزود: همچنین برخی طرحها  نیاز به هماهنگی و اخذ مجوز از طریق دستگاههای اجرایی استانی  داشت که مکاتبات لازم انجام و در مرحله  پیگیری قرار دارد که بیشتر این مشکلات در تعامل با یکدیگر رفع و برای بخش باقی مانده نشستی در مرکز استان برگزار و اقدامات پیرامونی در این خصوص صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: در اجرای طرح سپاس بازدید و سرکشی استاندار خراسان رضوی از خانواده های آزاده و جانباز در شهرستان بر اساس هماهنگی صورت گرفته بین ادارات آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، بنیاد شهید و امور ایثارگران درخواست های مربوط محقق شده است.

فرماندار خوشاب گفت: وعده  های استاندار در ملاقات های مردمی در حوزه کمیته امداد امام (ره) برای پرداخت وام بلاعوض، تامین کمک جهیزیه و مسکن انجام گرفته و در حوزه بهزیستی نیز به ۷۰ درصد درخواست ها پاسخ داده شده که مابقی آن تا پایان ماه جاری محقق می شود.

سلطان‌آباد، مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب در ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

این شهرستان مرکب از بخش های "مرکزی، مشکان و نوده انقلاب" دارای ۷۰ روستا است. ۳۲ هزار نفر معادل ۸۶ درصد جمعیت خوشاب ساکن روستاها هستند.

خوشاب یکی از بخش‌های تابعه شهرستان سبزوار بود که مهر ۱۳۸۹ در چهارچوب تقسیمات کشوری به شهرستان ارتقا یافت./ایرنا

کپی